Nolan si opäť robí veci po svojom. Tak je aj teaser na film Oppenheimer iný, ako všetky ostatné

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Teaser na film Oppenheimer

Christopher Nolan je režisérom, ktorý robí veci svojím jedinečným a nekonvenčným spôsobom. Jeho ďalší projekt je o stvoriteľovi atómovej bomby. Nie, reálnu sa zhodiť nechystá (aspoň dúfame). Avšak už teaser na film Oppenheimer je iný, ako všetky ostatné.

Začína sa rozprávaním na začiatku „Svet sa mení, reformuje. Toto je tvoja chvíľa“, ktoré pochádzajú z úst Emily Blunt. Následne vidíme čiernobiele zábery na titulnú postavu, ktorú hrá Cillian Murphy. Počujeme ešte niekoľko hlasov a viet, zábery sa striedajú s farebnými zábermi spaľujúcej záplavy oranžovej a slnečných erupcií.

Video v slučke sľubuje zmenu

Možno by ste si povedali, že táto ukážka nám toho veľa neodhaľuje. Je však spravená absolútne jedinečným štýlom. Štúdio Universal, ktoré ju prináša ako svoju prvú spoluprácu s režisérom, ju zverejnilo na svojom YouTube. Následne na sociálnych sieťach a nakoniec jej bola vytvorená aj samostatná stránka oppenheimermovie.co.uk. Na tom by nebolo nič zvláštne, až na to, že video tam ide stále v slučke.

Ale rovnako ako na konci oznamuje, že sa svet neustále mení, mení sa aj ukážka. V nej môžeme vidieť presný odpočet, ktorý nám zostáva do vydania filmu. Ak vás mesiace, dni, hodiny a minutý mätú, našťastie na konci ukazuje aj dátum vydania. Ten bude 21. júla 2023.

Nolan nás už navnaďuje mnohými spôsobmi

Opäť teda o unikátny spôsob filmára, ako nás na niečo navnadiť. Teda, ak by sme náhodou neboli už nedostatočne nedočkaví. Ide predsa o úžasný historický príbeh od režiséra, ktorý priniesol filmy Počiatok, Interstellar či Tenet. Plus k tomu dal dokopy naozaj mimoriadne zoskupenie áčkových hercov.

Okrem spomenutých sa tu objavia Kenneth Branagh, Michael Angarano, Robert Downey Jr., Matt Damon, Florence Pugh, Rami Malek, Benny Safdie, Josh Hartnett, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, David Krumholtz či Gustaf Skarsgard (a mnohí, mnohí ďalší). Samozrejme, nemôžeme očakávať nič iné, ako nakrúcanie najmodernejšími IMAX technológiami. Nevieme sa dočkať do kina!

Čo hovoríte na spôsob, akým priniesol Christopher Nolan teaser k filmu Oppenheimer? Ide podľa vás o originálny spôsob alebo by ste radšej videli tradičný s viac zábermi? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -