Kvôli zmluve Paramountu sa mení rola Leonarda DiCapria vo filme Killers of the Flower Moon

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Leonardo DiCaprio vo filme Killers of the Flower Moon

Leonardo DiCaprio mení rolu vo filme Killers of the Flower Moon. Môže za to zmluva Paramountu, ktorá sa uskutočnila pred niekoľkými dňami a o ktorej sme informovali aj my. Scorseseho chystaný film vďaka nej dostal financovanie, ale dostal sa aj pod distribúciu inej spoločnosti.

Tou je Apple a vďaka nej môžu film vysielať po jeho premiére v kinách na svojej streamovacej službe Apple TV+. Zmluva sa pohybovala v číslach od 180 do 200 miliónov dolárov, čo dalo rozhodne režisérovi dostatok prostriedkov na to, aby film zrealizoval. Ten sa vyjadril, že na snímok potrebuje aspoň 150.

Leonardo DiCaprio a Robert DeNiro v jednom filme?
Zdroj: independent.co.uk

Ľudia z Paramountu a hlavne Scorsese ihneď pochopili, že sa dostali z dažďa pod odkvap. S novým financovaním (a s ním prichádzajúcim väčším rozpočtom) sa začali diať zmeny v scenári pre miláčika internetu, ktorý je konečne aj držiteľom Oscara.

Film Killers of the Flower Moon je detektívkou na motívy knihy od Davida Granna (ten napísal aj tiež nedávno zadaptované Stratené mesto Z alebo Gentlemana s revolverom). Dielo pojednáva o sérií zločinov v 20. rokoch minulého storočia známe pod menom vraždy kmeňa Osago.

Vraždy kmeňa Osago

Išlo o indiánsky kmeň z Oklahomy, kde sa aj dej odohráva. Na tomto území je nájdená ropa, a tak sú príslušníci kmeňa postupne vraždení, aby mohlo prísť k zabratiu ich pôdy. Na stopu má vrahovi prísť mladý detektív z čerstvo založeného úradu FBI.

Práve toto mala byť rola Leonarda DiCapria v chystanom filme. Avšak kvôli zmene scenára sa jeho rola značne mení a to dokonca aj na so stranou, na ktorej stojí. Bude hrať totiž značne zápornejšiu postavu, keď bude figurovať ako synovec postavy Roberta De Nira, ktorý hrá jednoznačného antihrdinu. A zrejme bude stáť na jeho strane.

scorsese caprio
Zdroj: cnd.collider.com

Zmení sa zameranie ústrednej role?

Avšak možno robíme predčasnú paniku a postava DiCapria bude čeliť morálnej dileme medzi svojim skazeným strýkom a profesionálnou povinnosťou. Predsa len, herec nikdy nesklamal ani v minulých Scorseseho historických drámach ako Gangy New Yorku alebo Letec.

Na obavách nám však trochu pridáva aj to, že si robí starosti aj samotné štúdio a veľké hlavy v ňom. Boja sa, že táto zmena môže stratiť záujem divákov, a tak znížiť komerčný úspech snímky. Film je však zatiaľ iba v raných fázach prípravy, takže sa ešte veci môžu meniť.

Čo si myslíte o tejto zmene vo filme? Máte oň stále záujem? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -