Neuveríte, ktorá spoločnosť si uchmatla Scorseseho chystaný film Killers of the Flower Moon

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Scorseseho chystaný film Killers of the Flower Moon

Martin Scorsese pripravuje ďalší film, ktorý je tentoraz založený na knižnej predlohe. V hlavných úlohách uvidíme jeho obľúbencov, teraz však prišlo k zmene čo sa distribúcie týka. Oznámil ju magazín Wall Street Journal. Scorseseho chystaný film získava Apple.

Paramount môže stále film distribuovať, objaví sa však takmer ihneď po uvedení v kinách aj na streamovacej službe Apple TV+. Značka vďaka tomu poslúži na financovanie a poslúži zároveň aj ako kreatívne štúdio. Cenovka na film bola podľa správ stanovená na 180 miliónov dolárov (niektoré zdroje však uvádzajú až 200).

zdroj: screenrant.com

Zdieľanú distribúciu označilo ako „to najlepšie z oboch svetov“

Killers of the Flower Moon, ako sa film nazýva, je založený na veľmi úspešnom a viac ako dobre predávanom románe. Do role sa tam vložil sám režisér a zahrajú si tam aj jeho obľúbenci. Takto sa v hlavných úlohách ukážu Leonardo DiCaprio a Robert De Niro.

Špekulácie o tom, že Apple by chcelo Scorseseho chystaný film zafinancovať, sa objavili už počas apríla, teraz sa však konečne potvrdili. Snímka tak dostane aj nálepku „originálny film Apple„. Tvorcovia sa vyjadrili, že to síce vyzerá ako akýsi hybrid, ale ide o to najlepšie spojenie z oboch častí (keďže film uvidíme aj v kinách, aj na streamovacej službe).

Leonardo DiCaprio a Robert DeNiro v jednom filme?
Zdroj: independent.co,.uk

Ak sa vám situácie zdá povedomá, tak toto bol aj predošlý prípad spomínaného režiséra. Jeho posledný, vyše tri a pol hodinový epos Irishman (tiež podľa knižnej predlohy), totiž odkúpil Netflix. Doteraz sa nevie presná suma, avšak predpokladá sa, že išlo o 175 miliónov.

Najprv kiná, potom stream

Teraz je situácia ale mierne odlišná, keď Apple predbehol s kúpou Netflix. A to bolo v hre viacero štúdií. Hneď ako manažér ohlásil, že je film dostupný na financovanie, podnietilo to záujem viacerých štúdií. Medzi nimi napríklad Universal alebo MGM.

Známy technologický gigant ale získal prvenstvo. Pre film je to ale značnou výhodou oproti predošlému prípadu s Netflixom. Apple TV+ je totiž viac otvorené tomu, aby film najprv mohol mať premiéru v kinách a až potom sa dostal na streamovanie. Takýmto spôsobom neutrpí ani štúdio.

Greyhound: Bitka o Atlantik
Zdroj: youtube.com

Zdá sa, že Applu sa v poslednom čase s podobnými nákupmi darí. Nedávno sa im podarilo získať práve na vojnový film Greyhound s Tomom Hanksom za 70 miliónov. Ten si ale neodbije premiéru v kinách, ale rovno na streamovacej službe.

Čo si myslíte o podobnom štýle distribúcie filmov? Je takáto spolupráca dobrá? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: 9to5mac.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -