Tom Hardy a Zazie Beetz stvárnia hlavné úlohy v seriáli podľa severského krimi Lazár

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Tom Hardy a Zazie Beetz v severskom krimi

Tom Hardy a Zazie Beetz si zahrajú hlavné úlohy v seriáli, ktorý chystá Apple podľa severského krimi. Na ich streamovaciu službu chcú priniesť adaptáciu knihy Lazár, ktorá zožala po celom svete, našu krajinu nevynímajúc, nesmierny úspech. Po celom svete sa jej do dnešného dňa predalo cez 17 miliónov kusov.

Jej autorom je Lars Kepler, čo je pseudonym pre manželskú spisovateľskú dvojicu Alexandra Coelho Ahndoril a Alexander Ahndoril. Rozrástla sa už na literárnu sériu, ktorej hlavná postava je policajná detektívka Sara Bauer. Ju si zahrá práve Beetz.

lazar
Zdroj: kniznenovinky.sk

Detektívka v utajení proti sériovému vrahovi

Tá sa dá v utajení zatvoriť do väzenia z maximálnou ostrahou, v ktorom je zatvorený sériový vrah Jurek Walter (Hardy). Okrem iného bol pred 13 rokmi obvinený za vraždu súrodeneckej dvojice. Vyšetrovateľka sa bude snažiť od neho vymaniť tajomstvá týkajúce sa prípadu, môžeme teda očakávať podobnú dynamiku ako medzi Clarice Stalling a Hannibalom Lectorom. Navyše sa však celý prípad skomplikuje, keď sa pri koľajisku nájde vychudnutý a zmätený muž, ktorý bol považovaný za Jurekovu obeť.

Za projektom stojí ako režisér aj scenárista nórsky tvorca Øystein Karlsen. Známy je pre krimi komédiu Fuck Up či seriál Exit. Pre Apple ho chystajú štúdiá A+E Studios a Range Studios. Producentami sú aj herci v hlavných úlohách, pričom Hardy túto úlohu skúsil už pri svojom seriáli Taboo.

oystein karlsen
Zdroj: imdb.com

Dynamika podobná Hannibalovi

Seriál je však len v skorých fázach vývoja, takže ešte nie je jasné, kedy sa ho dočkáme. Je to však len logické, nakoľko sú jeho dve veľké hviezdy riadne zaneprázdnené. Beetz sa objaví v druhom Jokerovi, bude v seriáli Full Circle, ktorý pre HBO prináša Steven Soderbergh aj v nadchádzajúcej sérii Black Mirror.

Jej herecký kolega si zase opačne od chystanej krimi zahrá detektíva v triler Havoc a bude motorkárom v netradičnej snímke Bikeriders. Samozrejmosťou je aj jeho komiksovka Venom, ktorej so Sony chystá tretiu časť (a dohady kolujú aj okolo ďalšieho Mad Maxa).

Zaujalo vás severské krimi Lazár, v ktorej si hlavné úlohy zahrajú Tom Hardy a Zazie Beetz? Radi ich uvidíte v postavách detektívky a obvineného vraha? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -