Jodie Comer, Austin Butler a Tom Hardy – to je špičkové obsadenie chystaného filmu The Bikeriders

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Obsadenie filmu The Bikeriders

Jeff Nichols chystá svoj ďalší film, ktorý je zaujímavý tým, že je adaptáciou… fotoknihy. Ešte zaujímavejšie však bude obsadenie snímky The Bikeriders. Režisérovi sa opäť podarilo prilákať veľké mená – tentoraz sú to Jodie Comer, Austin Butler a Tom Hardy.

Comer dokázala svoje herecké kvality v snímke Posledný súboj, za ktorý si odniesla aj Oscara. Poznať ju môžeme aj z komédie Free Guy. Butler sa tento rok skvele predviedol ako Elvis a na budúci rok ho uvidíme v druhej časti filmovej Duny. Britského herca Hardyho netreba bližšie predstavovať, veľmi dobre ho môžeme poznať z filmov Mad Max: Zbesilá cesta, Počiatok či Venom.

the bikeriders jeff nichols
Zdroj: theplaylist.com

Ide o adaptáciu… fotoknihy

Herecké zoskupenie je teda určite na najlepšom poriadku. Kontroverzným môže byť zdrojový materiál. Pochádza totiž od fotografa Dannyho Lyona, ktorý priniesol dokumentárnu knihu. Tá obsahuje „iba“ sériu záberov motorkárov z roku 1968. Síce ju moderní fotografi považujú za skvelú inšpiráciu a prelomový projekt, asi nám môže byť jasné, že dejom práve neoplýva.

O to sa však postará Nichols, ktorý je okrem režiséra aj scenáristom. Bude tak rozprávať originálny príbeh o motorkárskom klube zo Stredozápadu Spojených štátov. Ten sa bude v 60. rokoch rozrastať od veľmi úzko spätej komunity rebelujúcej proti spoločenským normám až k nebezpečnému gangu.

the bikeriders
Zdroj: samuseum.org

Príbeh motorkárskeho gangu zo 60. rokov

Tí sa bez podmienok a hlavne často kruto vysporiadajú s každým, kto je proti nim. A to pokojne aj vrátene samotných členov. Každý z trojice hereckého obsadenia však bude popri hlavnej línii rozprávať aj vlastný príbeh.

Fakt, že tvorca prilákal takéto veľké herecké mená vôbec nie je takým prekvapením. Už v jeho prvom celovečernom filme Úkryt sa objavili Michael Shannon či Jessica Chastain. Ďalšia snímka Bahno z Mississippi mala zase Matthewa McConaugheyho a Reesse Whiterspoon. Aj jeho ďalší chystaný projekt, Yankee Comandante má sľúbeného Á-čkového herca, akým je Adam Driver.

Ako sa vám páči obsadenie filmu The Bikeriders? Ako sa vám budú pozdávať Jodie Comer, Austin Butler a Tom Hardy ako členovia motorkárskeho gangu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -