Alfonso Cuarón prinesie film o mŕtvej dvojičke autora Blade Runnera. Stvárni ju Charlize Theron

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Charlize Theron vo filme Jane

Charlize Theron si zahrá hlavnú rolu vo filme Jane. Ten pripravuje uznávaný režisér Alfonso Cuarón, od ktorého pochádzajú filmy ako Gravitácia či oscarová Roma. Snímka bude hovoriť o rodinných vzťahoch svetoznámeho autora sci-fi Philipa K. Dicka, hlavne o tom s jeho sestrou.

Dicka môžeme poznať ako autora knihy Snívajú androidi o elektrických ovečkách?. Pod týmto pomerne bizarným názvom sa skrýva predloha pre neskorší film Blade Runner. Aj jeho diela Temný obraz, Minority Report či Tri stigmy Palmera Eldricha sa dočkali filmového spracovania.

blade runner
Zdroj: imdb.com

Za projektom stojí aj autorova dcéra

Určite treba spomenúť aj sci-fi z alternatívnej histórie Muž z vysokého zámku. To bolo prevedené ako seriál na Amazon Prime Video. Rovnaká spoločnosť sa teraz postará aj o snímku Jane. Do spolupráce si opäť berú ako poradkyňu aj producentku Isu Hackett. Lepšiu odborníčku na život autora by nájsť nemohli, pretože ide o jeho dcéru.

Príbeh bude o unikátnom vzťahu spisovateľa a jeho sestry, ktorá je jeho dvojičkou. Spolu s ním sa ponára do jeho úžasných príbehov, pričom jedno z nich dalo predlohu teraz už kultovému sci-fi filmu. Lenže je aj jeden z ďalších dôvodov, prečo vstupovala do jeho sveta predstavivosti – takto ho mala chrániť od hrozieb skutočných, aj tých imaginárnych.

ilsa hackett
Zdroj: thehollywoodreporter.com

Sestra ho chránila aj vo svete fantázie

Problémom totiž je, že jeho dvojička bola na našom svete iba 6 týždňov. Sestra Philipa Kindreda zomrela krátko po pôrode. Naďalej však žila v jeho mysli a dokonca sa stala centrom jeho univerza. Radil sa s ňou v imaginárnych rozhovoroch o tom, ako pokračovať vo svojich príbehoch. Samotný autor sa tým nikdy netajil a vždy chcel, aby bol tento príbeh rozprávaný.

Tak ho chce priniesť pre široké publikum jeho dcéra. Hovorí, že nápad v hlave nosí už nejaký čas. Teraz na to našla správneho režiséra a nemohla si vraj vybrať nikoho iného, ako je Cuarón. Rovnako si pochvaľuje aj výber herečky, ktoré môžeme poznať z filmov Mad Max: Zbesilá cesta, Atomic Blonde alebo Monštrum.

Ako sa vám pozdáva, že si Charlize Theron zahrá Jane, polo-fiktívnu sestru známeho autora? Ste zvedaví na takéto filmové prevedenie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -