Kontroverzia okolo snímky Kraven the Hunter pokračuje. Ako reaguje herec na komentáre ohľadom „lovca“?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kontroverzia ohľadom filmu Kraven the Hunter

Sony si buduje svoje univerzum záporákov Spider-Mana, z ktorých robí antihrdinov. Takýmto spôsobom sme dostali Venoma a pár mesiacov vedený internetový trend Morbiusa. Tak, ako ich sprevádzajú rozporuplné reakcie fanúšikov, neobišla kontroverzia ani snímku Kraven the Hunter. Mohlo za to skoršie prehlásenie herca, teraz reaguje znovu.

Sergei Kravinoff, ktorý nosí toto alter ego, je v komiksoch, ako jeho názov napovedá, jeden z najväčších lovcov. Keďže medzi jeho trofeje už patria najväčšie zvery z viacerých vesmírov, zvolil si ako svoju najväčšiu korisť práve pavúčieho muža.

Aaron Taylor-Johnson Kraven the Hunter
Zdroj: denofgeek.com, in.mashable.com

Milovník zvierat?

Postavu si vo filmovom spracovaní zahrá Aaron Taylor-Johnson. Ten približne pred mesiacom a pol prišiel so zaujímavým prehlásením. V ňom uviedol, že titulný (anti)hrdina tu nebude ani tak lovcom, ale predovšetkým „milovník zvierat a ochranca prírodného sveta“. Pre viacerých fanúšikov to je príliš drastický odklon od postavy.

Internetom sa strhli diskusie, ktoré poukazujú na to, že najväčší lovec z Marvel komiksov nebude ani lovcom. Podobne ako pri žijúcom upírovi, aj na adresu tohto charakteru bolo vytvorených množstvo vtipov a mémov. Teraz herec vystúpil opäť, pretože chce dať veci na pravú mieru.

kraven meme
Zdroj: reddit.com

Veci sme si vraj vytrhli z kontextu

Viedol rozhovor pre portál ComicBook.com. Trochu upravil rétoriku, keď hovorí, že Kraven „stále bude zo sveta lovcov“ a uvedené tvrdenia sú „vytrhnuté z kontextu“. Toto bolo jeho prehlásenie:

„Nemôžem potvrdiť žiadne detaily ani nič. Veci boli trochu vytrhnuté z kontextu. Myslím si, že všetci vedia, čo som sa snažil povedať, že je ochrancom prírodného sveta – myslím, že ho nechce nijako extrémne narušiť. Pri tomto bolo treba zastaviť a nehľadať v tom skryté významy. Jasné, je to lovec a je to svet lovcov a v tom je množstvo aspektov. Čo milujem na tejto postave je, že je stále človekom – a tí majú chyby, že? Kraven je krásna postava. Sergei je krásna postava, niekto, kto sa snaží porozumieť sám sebe. Bol vytvorený dávno a teraz je v novom čase a novej ére. Bude však lovcom, ktorého chcete všetci vidieť? Áno, úplne. Úplne.“

Tak bude lovcom či nie?

Kontroverzia ohľadom filmu Kraven začala, pretože z neho chceli spraviť niečo iné ako lovca. Herec teraz však otáča svoje predošlé tvrdenia a hovorí, že ich nafúkli ľudia, ktorí v ňom hľadali skryté významy. Teraz nám definitívne tvrdí, že hlavná postava lovcov bude.

Teraz sa len zostáva pýtať, kde nakoniec bude pravda. Ale možno niekde uprostred. Možno Sergei začne ako milovník prírodného sveta a v podstate pacifista. Zhodou všetkých okolností a negatívnych okolností by sa mohol stať zabijakom, ktorého poznáme z predlohy. Samozrejme, ako to bude uvidíme až v samotnom filme, ktorý má naplánovanú premiéru na 13. januára 2023.

Tak čo si myslíte vy? Bude nakoniec Kraven lovcom alebo sa bude tejto svojej charakteristickej vlastnosti štítiť? Ktoré z hercových vyjadrení vám príde presnejšie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -