Dobrodružná ženská hrdinka na výprave s drakom? Pozrite si nový trailer na animák Raya a posledný drak od Disney

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Raya a posledný drak

Disney prinieslo nový plagát a trailer na ich chystaný animák Raya a posledný drak. Takto dostávame konečne nový pohľad na akčné dobrodružstvo, ktorému nechýba ani poriadna dávka humoru. A do toho všetkého je poriadne drsný. Darmo, to sa stane, keď necháte hlavnú hrdinku stretnúť sa s drakom.

Príbeh je zasadený do fiktívneho sveta menom Kumandra, kde po dlhom čase žijú opäť ľudia a draci v harmónii. Pred 500 rokmi bolo ale všetko inak, pretože prišli zlé sily, ktoré ohrozovali krajinu. Vtedy sa draci museli obetovať, aby zachránili ľudstvo. Teraz sa ale rovnaká hrozba vracia. A je na bojovníčke menom Raya (Kellie Marie Tran), aby znovu zachránila svoj svet.

Skupina nepravdepodobných hrdinov s posledným drakom

Nebude však na to sama. Dievča dá dokopy síce nesúrodý, ale zato vôbec nie zlý tím schopných outsiderov. Na jej výprave ju teda budú sprevádzať postavy ako hrozivý obor aj zákerné batoľa. A ak by vám ešte nestačilo, tak tu je aj drak, o ktorom vieme už z názvu. Posledného z ich druhu menom Sisua nahovorila komička a teraz už aj herečka Awkwafina. 

Na filme pracovali režisér Don Hall (ktorý mal pod palcom aj Vaianu) a Carlos López Estrada (dramédia Blindspotting). Vychádzali zo scenára od Qui NguyenaAdele Lim. Projekt prechádzal miernymi zmenami, keď sa vymenili režiséri, ale nevyzerá to, že by to bolo na škodu. Zmena prišla aj v hlase hlavnej postavy, predtým ju mala nahovoriť Cassie Steele.

Raya a posledný drak
Zdroj: collider.com

Komédia by Disney nemusela uškodiť

Ukážka nám hovorí to, že film prichádza od rovnakého štúdia ako Ľadové kráľovstvo. Vidíme, že je tematikou ale značne vzdialený. A to nielen kvôli deju, ale tieto diela by ste určite vedľa seba nestavali. Ľadové kráľovstvo je skôr do vážnejšieho tónu a Raya je jednoznačná bláznivá komédia. Ale koniec koncov, tak je aj prezentovaná.

Rozhodne vyzerá inak a nemôžme povedať, že zle. Fantasy tematika s humorom (a do toho ešte trochu „Tomb Raider“ pocitov) nemôžu byť zlou kombináciou. Zaujmú mladších divákov a určite pritiahnu aj tých dospelých. Niečo podobné ako roky robia DreamWorks filmami ako Shrek či Madagascar. Skôr by sme to čakali od nich, ale nemôžme povedať, že zmena od Disney by nebola vítanou.

Raya a posledný drak plagát
Zdroj: collider.com

Trailer na Raya a posledný drak nám ukazuje aj dátum vydania, a to 5. marec 2021. Vtedy sa dostane na stremovaciu službu Disney+. Bude to v rámci ich programu Premier Access. To znamená, že musíte doplatiť ešte miernu čiastku za to, aby ste si ho mohli „prenajať“. V tomto prípade je to 30 dolárov.

Ako sa vám páčil nový trailer na animák Raya a posledný drak? Je pre vás komediálny tón vítanou zmenou, alebo by ste chceli niečo serióznejšie? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: collider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -