Godzilla vs. Kong 2 začala nakrúcanie, odhaľuje pracovný názov. Odkazuje na minulosť jaštera?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Godzilla vs. Kong 2 odhaľuje pracovný názov

Legendary Pictures si svoj MonsterVerse rozvíja viacerými smermi. Najočakávanejším projektom je však zrejme pokračovanie stretu dvoch veľkých gigantov z nej, ktorého prvú časť sme mali možnosť vidieť minulý rok na HBO Max. Teraz spolu so začiatkom nakrúcania odhaľuje Godzilla vs. Kong 2 svoj pracovný názov. Môže nám dať malú nápovedu o deji.

Filmy Godzilla, Kong: Ostrov lebiek a Godzilla II: Kráľ monštier nás pomaly privádzali ku kúsku, na ktorý sme čakali. Pri tom, ako sa predošlé viac sústreďovali na ľudí v ňom, tento priniesol plnohodnotný súboj týchto dvoch monštier. Nakoniec sa však spojili proti ešte silnejšiemu súperovi – MechaGodzille.

Zdroj: continental-film.sk

Miesto, odkiaľ pochádzajú Titáni

Zároveň nám však snímka predstavila aj koncept takzvanej „Dutej Zeme“ (Hollow Earth). Z toho miesta, ktoré sa nachádza pod povrchom našej planéty, majú pochádzať všetci Titáni. Spoločnosť Apple nám síce prinesie samostatný seriálový projekt, ktorý sa bude sústreďovať na gigantického jaštera s atómovým dychom a Kong dostane vlastný animovaný seriál, ale práve ich spoločné pokračovanie je to, na čo sme najviac naladení.

Jeho nakrúcanie začalo na pobreží Gold Coast v Austrálii. (Ne)prekvapivo, ako prvú priniesol informáciu spravodajský kanál 7 News Brisbane. Aj na svojich sociálnych sieťach, aj súčasťou večerných správ bol začiatok produkcie tohto filmu.

Názov odkazuje na niekoho pôvod

Lenže inú informáciu priniesol twitterový účet K-D-M, ktorý sa venuje filmovému spravodajstvu. Na fotke ukazuje klapku, ktorá už padla. Nachádza sa tam meno režiséra Adama Wingarda, ktorý si úlohu zopakuje aj po prvom filme. Ešte zaujímavejším je titul, ktorý je väčšími písmenami nad týmto tvorcom. Hovorí „ORIGINS“, teda „Pôvody“.

Nakoľko nám bolo ukázané na plátne odkiaľ pochádza King Kong, otázne je, či sa bude tento pôvod týkať práve Godzilly. Rovnako to však môže odkazovať aj na Dutú zem samotnú a v snímke by sme sa mohli vrátiť rovno desaťtisíce (či státisíce) rokov dozadu, aby sme preskúmali, ako vôbec vznikla.

Ďalší známy Titán?

To, že dostáva Godzilla vs. Kong 2 takýto názov, môže odkazovať aj na niečo iné. Takmer isté je, že uvidíme viacerých Titánov. Predpokladom od fanúšikov bolo, že by sme mohli vidieť syna obrovskej opice, ktorý bol predtým vo filme známy ako Son of Kong. V starších filmoch sme ho videli, v MonsterVerse ešte čaká na jeho príchod. Žeby toto bol ten „pôvod“?

Momentálne je to naozaj ťažké povedať, nakoľko je toto jeden z mála čriepkov informácií, čo máme. Prvým bol režisér, ktorý sa vracia od jednotky. Ďalším je herec Dan Stevens (Kráska a zviera, Legion), ktorý bol obsadený do hlavnej role. Tak nám zostáva jedine čakať, čo ešte z Monarch Company príde…

Čo si myslíte o tomto názve Godzilla vs. Kong 2? Na koho pôvod môže odkazovať? Prípadne to môžu byť viaceré podľa množného čísla? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -