Miles Teller o nakrúcaní filmu Top Gun: Maverick – takmer pri tom zomrel a teraz si užíva „nudné“ lietanie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Miles Teller o filme Top Gun: Maverick

Top Gun je pre mnohých ikonickým akčným filmom z mladosti a získal si kultový status. Na jeho pokračovanie sme čakali viacero dekád (a niekoľko rokov navyše kvôli odkladom v kinách). Podarilo sa však doručiť poriadne napínavú pecku a správny odkaz pre pôvodný film. Aj jeden z hereckých predstaviteľov, Miles Teller, hovoril o nakrúcaní pokračovania Maverick.

V ňom sledujeme Pete „Maverick“ Mitchella, ktorý ďalej slúži ako jeden z najlepších letcov v službách amerického námorníctva. Stále posúva limity ako odvážny testovací pilot a a zachováva si svoj status kapitána. To dá pri neuposlúchnutí rozkazu ľahkú páku na to, aby ho mohli suspendovať.

Top Gun: Maverick nový trailer
Zdroj: thenewstrace.com

Maverick ako nový lektor v Top Gune

Tak sa opäť ocitá v programe Top Gun. Absolventov, najlepších z najlepších, má vycvičiť špeciálnu misiu, akú ešte žiaden pilot nikdy nevidel. Lenže pri tom musí čeliť aj vlastným strachom a duchom z jeho minulosti, ktorí ho nasledujú. Jedným z adeptov je totiž syn jeho drahého priateľa, ktorý v službe s ním prišiel o život, Nicka Bradshawa s prezývkou „Goose“.

Snažil sa o mladého Bradley Bradshaw s krycím menom „Rooster“ starať, len však medzi nimi rástlo napätie. Práve tohto pilota si zahral talentovaný herec Miles Teller (Whiplash). Nedávno viedol rozhovor s portálom LADBible. Uvádzal, aký bol náročný tréning s Tomom Cruisom a ako ich doháňal na hranu.

Top Gun: Maverick
Zdroj: screencrush.com

Strach v kokpite nehral

Zároveň hovoril o tom, ako si sám okúsil povestnú „nebezpečnú zónu“. Jedna zo scén bola takmer príliš reálna a myslel si, že je to jeho koniec. Povedal toto:

„Jednoznačne som mal moment, kde som si myslel, že zomriem. Je tam sekvencia, keď ideme priamo k zemi a máme previesť niečo, čomu hovoria maximálny G-zdvih. Rútite sa k zemi a v poslednej sekunde trhnete, to je náročné aj pre reálnych pilotov. Je to niečo, čo trénujú v jednom kuse, ale prvý raz, čo sme robili taký manéver my. A pri tom som prestal hrať. Pozrel som sa k zemi a myslel som si, že to pre mňa neskončí dobre.“

Žartoval o lietaní

Strach, ktorý teda Miles Teller stvárňuje vo filme Top Gun: Maverick, je reálny. Hovoril, že počas nakrúcania mal obrovské množstvo adrenalínu. A tak si zažartoval, že teraz ešte viac oceňuje obyčajné „nudné“ komerčné lietanie. Zažil už dostatok G preťaženia na to, aby mu to stačilo na celý život.

Samozrejme, nie len on tvoril herecké obsadenie. Medzi novými postavami boli aj také herecké mená ako Jennifer Connelly, Jon Hamm, Glen Powell, Lewis Pullman alebo Ed Harris. Samozrejme nemohol chýbať ani Val Kilmer, ktorého „Iceman“ pridal na nostalgickej hodnote.

top gun maverick piloti
Zdroj: reddit.com

Všetky aspekty sa rovnajú novému hitu

Zrejme sa všetok risk, čakanie a poriadne herecké zoskupenie, vyplatilo. Nemálo fanúšikov (medzi ktorých sa sám zaraďujem) označujú film za lepší ako jeho predchodca. Zožal chválu od kritikov a ak aj toto nestačí ako dôkaz, tak sa pozrime na čísla počas otváracieho víkendu. Iba za dva dni dokázal priniesť 282 miliónov dolárov z kinosál po celom svete.

Páčil sa vám Miles Teller ako „Rooster“ vo filme Top Gun: Maverick? Ako hodnotíte jeho scény po týchto vyjadreniach? Čo hovoríte na film celkovo? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -