Trailer na The Menu s Anyou Taylor-Joy ukazuje zážitkovú večeru, na ktorej nie je všetko v poriadku

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film The Menu

„V nasledujúcich niekoľkých hodinách budete konzumovať: tuky, soli, bielkoviny a miestami – celé ekosystémy“ Hovorí Ralph Fiennes ako šéfkuchár zážitkovej reštaurácie. Tak nás do svojej atmosféry vťahuje trailer na film The Menu. Nezávislú snímku pripravuje spoločnosť Searchlight Pictures a jej tvorcovia ju opisujú ako kombináciu čiernej komédie, trileru, miestami až hororu.

Anya Taylor-Joy a Nicholas Hoult sa vyberú ako pár na ostrov pri pobreží, kde majú večerať v exkluzívnej reštaurácii. Šéfkuchár tu pripravil bohaté a rôznorodé menu, ktoré ale skrýva šokujúce prekvapenia. Viac o deji nie je jasné, ale podľa atmosféry z ukážky nám je jasné, že sa tu bude diať niečo veľmi znepokojivé.

Znepokojivá atmosféra sa stále stupňuje

To je vidieť aj v správaní a nervozite hlavnej predstaviteľky, ktorá určite nedostáva zážitok, na ktorý by sa zapísala. Podľa jednej z návštevníčok budú „jesť oceán“. Avšak, kto vie, aké všetky položky sa budú nachádzať na menu. Rozrušená, až kultová atmosféra sa len stupňuje.

Réžiu snímky si zobral na starosť Mark Mylod. Poznať ho môžete ako autora strelených komédií ako Ali G in da House, Zmrazená poistka alebo Vincentov svet. Neskôr však smeroval viac k dramatickým rovinám, postaral sa o niekoľko epizód seriálov Boj o moc alebo Hriešnici.

film the menu
Zdroj: heyuguys.com

Za trilerom s čiernym humorom stoja skúsení tvorcovia

Na Boji o moc s ním pracovali aj scenáristi Seth Reiss a Will Tracy. Tu si spoluprácu zopakujú. Produkciu si pre Searchligh zobrali na starosť DanTram Nguyen a Katie Goodson-Thomas. Avšak navyše sa k nim pridáva Adam McKay. Tu bude síce fungovať ako producent, do pozornosti však vstúpil ako režisér satirického Don’t Look Up na Netflixe.

Okrem výbornej ústrednej trojice si v snímke zahrajú Hong Chau, Janet McTeer, Judith Light, Reed Birney, Paul Adelstein, Aimee Carrero, Arturo Castto, Mart St. Cyr, Rob Yan a John Leguizamo. Vydanie a plánovaná premiéra v kinách sú stanovené na 18. novembra 2022.

Ako sa vám páči trailer na The Menu? Čo si myslíte, že sa odohráva v reštaurácii so znepokojivou atmosférou? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -