Comic-Con postihla ďalšia kríza. Disney, Netflix, HBO, Sony či Universal sa ho nezúčastnia. Prečo a čo to pre udalosť znamená?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Comic-Con postihla ďalšia kríza

Najväčšie každoročné stretnutie fanúšikov z celého sveta je opäť ohrozené. Dva roky po sebe sa kvôli pandémii odohrať nemohlo a keď už to vyzerá, že sa opäť zbiera na nohy, postihuje Comic-Con ďalšia kríza. Svoju účasť odriekajú veľké spoločnosti, čím je v stávke konanie samotnej akcie.

Minulý rok sa akcia vrátila a aj so vstupom iba s rúškami alebo pre vakcinovaných zažila väčší úspech, ako kedykoľvek za predošlú dekádu. Známa miestnosť Hala H opäť ožila veľkými prehláseniami. Dozvedali sme sa viac o Rode draka, spin-offom k The Walking Dead a to nehovoriac o hromade noviniek pre ďalšie projekty v rámci MCU.

Comic-Con 2022
Zdroj: screenrant.com

Začnú štrajkovať aj herci?

Teraz, menej ako mesiac pred tým, ako sa má začať (19. júla), sa zdá, že nič z toho by sme vidieť nemuseli. Hollywood stále postihuje štrajk scenáristov. Momentálne prebiehajú jednania medzi Americkým hereckým združením (SAG-AFTRA) a Alianciou filmových a televíznych producentov (AMPTP). Ak sa im do 30. júna, teda konca mesiaca nepodarí prísť k dohode, k protestujúcim sa pridávajú aj herci.

V podstate by to znamenalo, že akákoľvek snaha o propagáciu v takomto stave by nemala zmysel. Preto sa už teraz spoločnosti Disney (a pod nimi Marvel a Lucasfilm), Sony, Universal, HBO aj Netflix rozhodli akciu nevynechať. Nedostaneme tak žiadne nové informácie o druhej sérii Lokiho, Ahsoke, druhej sérii Rodu draka či filme Gran Turismo.

comic-con netflix sony marvel
Zdroj: clutch-points.com

Warner. Bros, Paramout či Amazon nevynechávajú

Iné spoločnosti zatiaľ ešte čakajú, kým vydajú stanovisko. Tými sú hlavne Warner Bros.. Potrebujú totiž akúkoľvek formu reklamného nakopnutia po tom, čo Flash neobstál dobre v tržbe v kinách. To znamená, že ich Blue Beetle a Aquaman a stratené kráľovstvo musia tento rok v kinách ešte preraziť. Mimo DC sa však chystajú oznámiť aj animované projekty pre službu Max.

Akciu však nevynechá Paramount, ktorý bude propagovať nové animované Ninja korytnačky. Čaká sa však na vyjadrenie ich odnože Paramount+ a či sa tak dozvieme viac o Star Treku. Amazon tiež sľubuje účasť, zamerať sa chce hlavne na Gen V, spin-off k The Boys a druhú sériu The Wheel of Time.

comic-con 2023
Zdroj: cinepremiere.com

Existenčná otázka pre celú akciu?

S absenciou tak dôležitých panelov je to však pre Comic-Con v San Diegu stále veľká kríza. Hovorca organizácie David Glanzer však vyjadril optimizmus a tvrdí, že dúfa v riešenie, ktoré rýchlo prinesie spokojnosť oboch strán. Chce totiž naďalej pracovať na letnej udalosti, ktorá je oslavou pre všetkých fanúšikov. Definitívne rozhodnutie má však prísť 5. júla.

Tu sa však naskytuje aj druhá otázka. Tou je existencia samotnej udalosti. S tým, že si väčšina spoločností robí vlastné prezentácie, ako nedávno TUDUM v Brazílii od Netflixu, mohla by sa stať pre prezentovanie noviniek zbytočnou. Dostať sa tak môže k podobnému problému ako E3 v hernom svete

Čo hovoríte vy na to, aká kríza opäť zasahuje Comic-Con? Myslíte si, že sa dokáže konať aj bez účasti týchto spoločností? Mohla by tak fungovať aj v budúcnosti? A myslíte si, že sa hercom podarí dohodnúť a nebudú musieť štrajkovať? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -