Uvidíme Indiana Jonesa so ženou v hlavnej úlohe? Režisér päťky sa k tomu vyjadril

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Dostane Indiana Jones ženský spin-off?

Už tento týždeň prichádza do kín piate filmové dobrodružstvo Harrisona Forda ako známeho archeológa a profesora histórie. Vieme však, že herec chce po ňom definitívne zavesiť bič a fedoru na klinec. Už prišlo niekoľko návrhov, že by mohol dostať samostatné príbehy. Dostane teraz Indiana Jones spin-off so ženskou hrdinkou?

Vieme totiž, že v piatom filme s podtitulom Nástroj osudu vidíme jeho krstnú dcéru Helenu Shaw. Hrá ju Phoebe Waller-Bridge a tá vraj nemá o podobné kúsky ako jej mentor núdzu. Preto začala spoločnosť Lucasfilm uvažovať o tom, že by ďalšie dobrodružstvá bez Jonesa mohla viesť priamo ona.

phoebe waller-bridge indiana jones
Zdroj: digitalspy.com

Čo na to režisér päťky?

Oslovili už aj režiséra päťky, Jamesa Mangolda. Ten to prezradil v nedávnom rozhovore pre portál Variety. Samozrejme nasledovala otázka, či by o niečo také mal záujem. Jeho odpoveď bola jednoznačná:

„Nemám záujem. Odmietam. Nemôžem to spraviť. Množstvo vedľajších príbehov, odkazov, easter eggov a iného fan servisu začína byť protikladné k tomu, čo má táto vec byť. Už to nie je rozprávanie, už to je veľká reklama.“

Je v hre aj seriál so Shortym?

Je teda jasné, že on na niečo podobné určite nekývne. To by však neznamenalo, že Disney (pod ktoré značka patrí) nemôže nájsť niekoho iného. Táto postava totiž dáva najväčší zmysel pre to, aby pokračovala v tom, čo Dr. Henry Walton „Indiana“ Jones, Jr. začal.

Silným kandidátom, o ktorom sa dlho hovorilo, je však aj postava Shortyho. Ten sa prvý raz objavil ešte v roku 1984 vo filme Chrám skazy. Herec Ke Huy Quan si rolu po rokoch zopakuje a teraz, keď sa stáva v Hollywoode opäť veľkým menom, by šanca na predtým zvažovaný seriál mohla byť ešte vyššia.

Ke Huy Quan Short Round Indiana Jones
Zdroj: variety.com

„Sústreďme sa na koniec s Harrisonom“

Keď otázka smerovala na prezidentku štúdia Kathleen Kennedy, povedala iba, že je „celkom možné“, že budú so značkou pokračovať. V prvom rade sa však zameriavajú na to, aby sa oni a spolu s nimi všetci ľudia „sústredili na koniec s Harrisonom“.

Mal by podľa vás dostať Indiana Jones spin-off s Phoebe Waller-Bridge? Alebo by ste radšej videli ten so Shortym? Prípadne oba? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -