Rýchlo a zbesilo 10 bez režiséra. Justin Lin opúšťa rodinu po začiatku nakrúcania

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Justin Lin nebude režírovať Rýchlo a zbesilo 10

Tak tomuto hovoríme šokujúca správa – len tak sčista-jasna sme sa dozvedeli, že sága Rýchlo a zbesilo ostala bez režiséra. Zverejnili to na ich oficiálnom účte na Twitteri. Justin Lin po začiatku nakrúcania opúšťa film Rýchlo a zbesilo 10. S rodinou už teda ďalšiu jazdu na tejto pozícii nezažije.

Stalo sa to iba pár dní po tom, čo Vin Diesel prezentoval, že už začala produkcia. Zverejnil nám nové logo (ktoré nenechal internet na pokoji a prirovnáva ho k X-Menom). Snímka dostáva názov Fast X. Avšak už tu by sa mohli hľadať dôvody, prečo Lin sériu opustil. Vo videu, ktoré herec zverejnil, nevyzeral, že by zdieľal jeho nadšenie…

Odchod je mätúcim a šokujúcim

Ale na druhej strane, jeho odchod je mätúcim o to viac, ako dlho bol k značke pripojený. Prvý raz do nej vstúpil ešte treťou časťou s názvom Tokijská jazda v niečom, čo sa nám môže zdať už ako dávna minulosť. Bol to rok 2006. Potom priniesol štvrtý, piaty aj šiesty diel.

Po pár odbočkách sa vrátil k deviatke. Práve tu je to najviac šokujúce. Spolu s Dieselom totiž prezentovali posledné 3 časti (pretože finále má byť rozdelené na dve polovice) ako akúsi záverečnú trilógiu pre Dominica Toretta a jeho rodinu.

Náročné rozhodnutie zverejnil v správe

K projektu zostáva pripojený ale ako producent a údajne už k snímke dosť prispel. Príspevok, ktorý bol na sociálnej sieti, obsahoval aj jeho vyjadrenie. Uviedol v ňom:

„S podporou Universalu som učinil náročné rozhodnutie, že odstupujem ako režisér ‘Fast X’, avšak pri projekte zostávam ako producent. Cez 10 rokov a 5 filmov som mal možnosť nakrúcať s najlepšími hercami, s najlepšími kaskadérskymi kúskami a sakramentsky najlepšími naháňačkami na autách. Osobne, ako dieťa ázijských imigrantov som hrdý na to, že som mohol budovať jednu z najviac diverzifikovaných značiek vo filmovej histórii. Navždy budem vďačný úžasnému obsadeniu, štábu aj štúdiu za ich podporu a za to, že ma uvítali do RODINY.“

Štúdio už hľadá náhradu

Nevieme, ako veľmi teda zostáva Justin Lin pripojený k Rýchlo a zbesilo 10, veríme však, že aj ako producent bude mať stále čo povedať. Naplánované vydanie snímky je na 19. mája 2023 a štúdio sa snaží o to, aby neprišlo k ďalšiemu zdržaniu. Preto už teraz aktívne hľadajú náhradu.

Správu priniesol Borys Kit, ostrieľaný autor z portálu The Hollywood Reporter. V tweete zverejnil, že ako potenciálnu náhradu zvažujú známe mená. Výraznejšími z nich sú David Leitch a F. Gary Gray. Avšak prvý menovaný má ako svoj nasledujúci film stanovenú snímku The Fall Guy, v ktorej si hlavnú úlohu zahrá Ryan Gosling.

Dve mená už so značkou spojené

Inak stojí spolu s Chadom Stahelskim za vznikom prvého Johna Wicka. Odvtedy priniesol filmy Atomic Blonde alebo Deadpool 2. Samozrejme, že aj okolo tejto značky sa pohybuje, lebo to bol práve on, kto v roku 2019 priniesol spin-off Rýchlo a zbesilo: Hobbs & Shaw

Ani Gray nie je v značke nováčikom. Krátko pred Linom priniesol ôsmu časť ságy v roku 2017 (v origináli The Fate and the Furious). Avšak poznáme ho hlavne ako režiséra filmov Piatok, Lúpež po taliansky alebo Straight Outta Compton. Navyše aktuálne pracuje s Dieselom aj na komédii s jednoduchým názvom Muscle. Uvidíme, koho z nich si nakoniec Universal vyberie. Avšak v oboch prípadoch by bola značka v dobrých rukách.

diesel-gray
Zdroj: empireonline.com

Universal vyberá, herci sa zbierajú

Okrem Diesela budú vo filme aj ďalšie tváre zo značky. Budú v ňom Michelle RodriguezTyrese GibsonChris „Ludacris“ BridgesNathalie EmmanuelJordana Brewster a Sung Kang. Vráti sa aj Charlize Theron. Oznámení boli Jason Momoa a Daniela Melchior. Nedávno do rodiny privítali aj Brie Larson.

Prekvapila vás správa, že Justin Lin odstupuje ako režisér Rýchlo a zbesilo 10? Koho by ste si vedeli predstaviť ako jeho náhradu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -