V júli prídu superhrdinovia Jamesa Gunna na Blu-ray. A nehovoríme o Strážcoch Galaxie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Superhrdinovia Jamesa Gunna na Blu-ray

Pred tým, ako nám všetkým dokázal, že aj menej známe tímovky môžu dostať veľké a kvalitné spracovanie so Strážcami Galaxie, tak tu boli ešte iní superhrdinovia Jamesa Gunna. Áno, o réžiu sa staral aj pri filme Super z roku 2010 (uletená úchylná záležitosť s Rainnom Wilsonom a Ellen Page), v tomto prípade však ideme ešte viac do histórie.

Ide o jeho prvé predstavenie komiksového sveta, keď napísal a zrežíroval zábavnú komédiu The Specials. Sám si v nej jedného z hrdinov aj zahral. Stalo sa tak v roku 2000 a ľahkou matematikou teda prídeme k tomu, že od vydania tohto zvláštneho kúsku ubehlo 20 rokov. A to je príležitosť pre výročné vydanie. A tentokrát na Blu-ray.

20. výročie filmu si zaslúži niečo špeciálne

Spoločnosť La-La Land Entertaiment, ktorá sa o vydanie stará, dokonca vydala aj nový trailer. Zorganizovali aj tlačovú konferenciu, na ktorej novú edíciu oficiálne oznámili. Ich skrátená správa, ktorú neskôr uverejnili na sociálnych sieťach, znie takto:

„Zábavný kultový film z roku 2000, THE SPECIALS, v ktorom hrajú Rob Lowe, Thomas Hayden Church, Jamie Kennedy a Paget Brewster, prichádza na Blu-ray. A to celosvetovo 14. júla v „špeciálnej“ limitovanej edícii k 20. výročiu!“

Ak ide o takéto vydanie, je jasné, že museli zlepšiť aj kvalitu obrazu. Preto si dali naozaj záležať a grafiku zreštaurovali a nasnímali do 2K podoby. Nebude chýbať ani 5.1 kanálový zvuk s bezstratovým audiom. Dokonca nás čaká aj nový obal, ktorý navrhol autor Paul Shipper. Disk je dostupný na oficiálnej stránke lalalandrecords.com a iných službách od 14. júla za $24.98 (teda cca 22.35 €).

the specials
Zdroj: horrorgeeklife.com

Čo prinášajú prví superhrdinovia Jamesa Gunna?

Samozrejmosťou k vydaniu na disku sú aj komentáre kritikov, ale v tomto prípade aj filmových klubov. Za zmienku stojí v krátkosti jeden z nich, ktorý hovorí o tom, že tento film je akousi kombináciou Niečo na tej Mary je a X-Menov. Rozhodne zaujímavá zmes, ktorá samotná hovorí o tom, že film si treba pozrieť (ak ste ho doteraz nevideli).

specials
Zdroj: reelfilm.com

Superhrdinovia Jamesa Gunna v tíme The Specials majú od samotného tvorcu takýto popis:

„Spoznajte The Specials! Sú šiestym (dobre, možno siedmym) najlepším tímom superhdinov na svete. V svojom skromnom veliteľstve na predmestí, The Strobe (Thomas Haden Church), The Weevil (Rob Lowe), foul-mouthed Amok (Jamie Kennedy), Ms. Indestructible (Paget Brewster), Deadly Girl (Judy Greer), a nový člen Nightbird (Jordan Ladd) trávia svoj čas najmä hádkami. Majú medzi sebou aférky a pripravujú sa na vydanie hračiek s ich podobizňou. A keď zúrivý Strobe rozpustí skupinu, kto tu bude pre podivínov, rebelov, odpadlíkov a geekov? Kým zachránia svet, dokážu zachrániť sami seba?“

Už len podľa slov autora to znie skutočne zábavne. Medzi hercami vidíme aj niekoľko v súčasnosti už dosť známych mien (či uz Lowe z Parks and Recreations alebo Judy Greeg známa najnovšie z Halloweenu či Ant-Mana). A malá pikoška na záver – na réžii spolupracoval Craig Mazin, ktorý nám priniesol v súčasnosti hit podľa skutočnej udalosti, Chernobyl.

Videli ste už niekedy film The Specials? Plánuje po ňom siahnuť teraz, v Blu-ray edícii? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -