Emilia Clarke a Chiwetel Ejiofor budú nosiť dieťa v externej nádobe. Sleduj trailer na sci-fi The Pod Generation

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film The Pod Generation

Prichádza trailer na The Pod Generation, odvážne a na Cannes oslavované sci-fi. Hlavné úlohy si v ňom zahrajú nominantka na cenu Emmy Emilia Clarke (Hra o tróny či aktuálne Tajná invázia) a oscarový nominant Chiwetel Ejiofor (12 rokov otrokom, Doctor Strange). Budú párom, ktorý túži po dieťati v blízkej budúcnosti. A spôsob jeho nosia je už vážne moderný a nekonvečný.

Režisérka Sophie Barthes, pre ktorú ide po snímkach Duša Paula Giamattiho a Madam Bovaryová o tretí celovečerný film, nás zavedenie do (nie tak) vzdialenej budúcnosti. Ľudia tu popri práci chodia na pásoch a rastliny dýchajú iba cez vybrané nádoby. Najväčšou zmenou je však tehotenstvo.

Namiesto tehotenstva dieťa v „lusku“

To bežné, keď si dieťa vynosí mama, je už zastarané a z minulého storočia. Pár namiesto toho dostane svoje embryo v špeciálnej nádobe označenej ako „lusk“, ktorú môžu nosiť všade so sebou. Už ukážka nám tak poskytuje desivé vízie, ako by mohlo niečo také vyzerať.

Príbeh sa zameria na mladý pár – Rachel a Alvyho. Stupňujúce sa sny o deťoch ich presvedčia o tom, že už sú sami pripravení na to, aby si založili rodinu. Problémom je, že ona chce bábätko vynosiť tradičným spôsobom. Je to však práve ona, ktorá vďaka svojej pozícii riaditeľky technologickej spoločnosti na vzostupe dostane lukratívnu pozíciu v „Maternicovom centre“.

the pod generation
Zdroj: digitalspy.com

Zvládnu technologické rodičovstvo?

Spoločne sa tak vydávajú na skutočne bizarnú cestu plnú úskalí. Musia spraviť naozaj veľký krok do neznáma, ak sa chcú pripraviť na svoje technologické rodičovstvo. V tom ich budú sprevádzať aj ďalšie postavy, ktoré si zahrajú Vinette Robinson, Nilson David, Aslin Farrell, Rosalie Craig či Jean-Marc Barr.

Pôsobivé sci-fi uznávajú aj viaceré média, ako nám video odhaľuje. Jednoznačne dostaneme odvážny kúsok, ktorý po pozretí zažne nejednu debatu (aj o tom, či svet takto naozaj bude vyzerať). Uchvacujúci, ale desivý pohľad na blízku budúcnosť s deťmi v „luskoch“ budeme môcť vidieť po 11. auguste, kedy bude premiéra v kinách.

Ako sa pozdáva trailer na The Pod Generation vám? Ide o kúsok, o ktorom sa bude hovoriť a uvažovať nad možnosťami takejto budúcnosti alebo si myslíte, že je to až príliš šialený nápad? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -