Trailer na The Creator: Vojnu proti AI môže skončiť nečakaná zbraň, dokážu ju však hlavný hrdina použiť?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na sci-fi film The Creator

Prichádza trailer na film The Creator. Pôsobivé dobrodružstvo prináša Gareth Edwards, ktorého môžeme poznať ako režiséra Star Wars príbehu Rogue One. Sci-fi vzbudilo pozornosť už keď bol predstavené na CinemaCone, zameriava sa na stále aktuálnejšiu hrozbu, keď umelá inteligencia prevezme kontrolu a vzbúri sa proti ľuďom.

Prepracovaný algoritmus tu začal bombardovať našu planétu a obsadil ju robotmi. Ľudia proti nim bojujú už desať rokov. V centre diania tu je agent, bývalý člen špeciálnych jednotiek Joshua, ktorého hrá John David Washington (Tenet). Jedného dňa mu unesú manželku, ktorú hrá Gemma Chan (Šialene bohatí Aziati). Chcú ju využiť ako páku na to, aby poslali hlavného hrdinu na mimoriadne nebezpečnú misiu.

Architekt vytvoril netradičnú zbraň

Má totiž nájsť a zničiť Creatora, architekta, ktorý je za celú inteligenciu zodpovedný. Zabrániť tak má použitiu práve vynájdenej zbrane, ktorá by dokázala odstrániť celé ľudstvo. Čo keď sa však príde na to, že ide o malú androidku (Madeleine Yuna Voyles), ktorá ešte len objavuje svet a nesúhlasí s celou vojnou? Dokážu v nej tieto názory posilniť alebo má vštepený iný program?

Snímka tak prinesie veľmi dobrý balans medzi pútavou akciou a drámou s morálnou dilemou. Aby divákovi dokázali ešte umocniť zážitok, nakrútená bola IMAX kamerami a preto bude viac ako vhodná na pozretie na veľkom plátne v kine. Tam ju uvidíme od 29. septembra.

THE CREATOR
Zdroj: techradar.com

Zopakuje tvorca Rogue One svoj úspech?

Nielen režisér, ale aj ďalší tvorcovia, ktorí sa s ním podieľali na Rogue One, sa vracajú. Za kameru sa postavili Greig Fraser a Oren Soffer. Spolutvorcom a autorom scenára je Chris Weitz, ktorého môžeme poznať aj pre seriál About a Boy.

Okrem spomenutých hercov si tu zahrajú aj Ken Watanabe a Sturgill Simpson (pôvodne ich postavy hrať Benedict Wong a Danny McBride, od filmu však odstúpili). Ako generála spriadajúceho plány na zastavenie robotov tu uvidíme Ralpha Inesona. Ďalej tu budú Allison Janney či Marc Menchaca.

Nadchol vás trailer na film The Creator alebo naopak, myslíte si, že pôjde o priemerné sci-fi? Tiež vidíte podobnú hrozbu v umelej inteligencii? A čo hovoríte na morálnu dilemu filmu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -