Maskovaný pomstiteľ ako mladý hacker? Vo filme Zorro 2.0 to tak bude

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Zorro ako mladý hacker

Zrejme nikdy by nám nenapadlo, že si niekedy budeme môcť spojiť slová Zorro a hacker. V chystanom filme Zorro 2.0 to tak ale bude. Nečakajte tradičného hrdinu ochraňujúceho utláčaných v čiernej maske s kordom a plášti. Namiesto toho v snímke dostaneme mladého počítačového génia.

Prinesie ho spoločnosť Sobini Films, ktorú tvoria Mark Amin, Cami Winikoff, Tyler BoehmAlex Riviera, ktorý sa postará aj o réžiu filmu. Na film dostal z USA grant MacArthura, ktorý sa dáva mladým, mimoriadne talentovaným kreatívcom. Preto dúfame, že bude stáť za to.

zorro
Zdroj: geektyrant.com

Maskovaný pomstiteľ už 100 rokov

Zorro pomstiteľ je postava, ktorá je tu s nami už celé storočie. V roku 1919 ho v knižnej podobe vytvoril Johnston McCulley. Odvtedy sa mnohokrát objavil v televíznych či filmových spracovaniach. Medzi jeho najznámejších predstaviteľov patria Douglas Fairbanks, Tyrone Power, Frank Langella a pre našu generáciu samozrejme Antonio Banderas.

Toto však bude predstavenie, aké sme ešte nikdy nevideli. Hrdina bude mladý človek menom Oscar de la Vega, nepolapiteľný hacker, ktorý vystupuje pod prezývkou z0rr0. Narazí na tajnú vládnu jednotku, ktorá zaútočila na jeho mamu. Snaží sa bojovať späť, avšak odhalí vysokotechnickú konšpiráciu, ktorá ohrozuje nielen jeho rodinu, ale aj celý svet.

Zdroj: obrazky.4ever.sk

Odrazia sa v ňom problémy súčasného sveta

Režisér povedal, že sa vždy rád adresoval problémy reálneho sveta cez rozličné žánre. Tento projekt je podľa neho jedinečnou príležitosťou ako prepojiť pôvodne maskovaného pomstiteľa k dnešnému svetu. K vojnám na hraniciach, ku konfliktom, kde sú skupiny ľudí pod dohľadom dronov a tým aj vlády.

Rivera mal svoj režisérsky debut už v roku 2008. Vtedy natočil cyberpunkový triler odohrávajúci sa na mexicko-americkej hranici s názvom Sleep DealerPotom priniesol dokument The Infiltrators, do ktorého vložil príbehové vsuvky podľa vlastného scenára. Ten sa zameral na skutočný príbeh centra pre utečencov.

sleep dealers
Zdroj: cretive-capital.com

Vizuálne povznášajúci kinový zážitok

Pálčivé problémy súčasného sveta pre neho teda nie sú žiadnou novinkou. Je zaujímavé, že ich prinesie aj pre film Zorro 2.0, kde sa proti nim postaví mladý hacker. Navyše nám sľubuje „vizuálne povznášajúci, sociálne pri zemi sa držiaci, sci-fi kinový zážitok“.

Možno je to prekvapivé, ale Zorro je už takým pojmom, že za ním stojí produkčné štúdio. Zorro Production International a jeho člen predstavenstva John Gertz bude totiž slúžiť ako výkonný producent. Tí prinášali v minulosti viaceré seriály s postavou či dokonca animovaný projekt Zorro Chronicles z roku 2015. Uvidíme, ako medzi všetkými obstojí toto mimoriadne moderné spracovanie.

Viete si predstaviť Zorra v modernom svete ako hackera? Príde vám nápad zaujímavý a kreatívny alebo sa podľa vás vôbec nehodí spájať s menom maskovaného hrdinu? Dajte nám vedieť do komentárov váš názor.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -