Režisérka Eternals Chloé Zhao hovorí, že jej Dracula bude iný. Bude to sci-fi western

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Chloé Zhao hovorí, aký bude jej Dracula

Chloé Zhao prinesie Dracula reboot. Ďalší v rade. To nie je žiadnou novou správou, pretože o projekte hovorila už minulý rok. Má na ňom pôsobiť ako producentka, režisérka aj autorka scenára. Avšak až sláva a veľmi prezentované meno, ktoré jej prinieslo Eternals, jej umožnilo aby o filme začala hovoriť viac.

Na svojom Instagrame zverejnila obrázok z filmu Nosferatu z roku 1922 iba s emotikonom červeného vína (ale my vieme, že nejde o víno…). Cez komentáre sa rozbehla búrlivá diskusia, ku ktorej postupne prispievala. Niektoré boli ohľadom obsadenia (naozaj prekvapivo veľa tipov bolo za Adama Drivera do hlavnej role). V komentároch sa však pýtali aj na to, ako plánuje film previesť v originálnej forme.

Spracovaní už bolo mnoho

To je určite viac ako na mieste otázka. Dracula, pôvodný román od Brama Stokera z roku 1897, mal mimoriadne veľa filmových spracovaní. Či už je to spomínaný Nosferatu, film z roku 1931 s legendárnym Belom Lugosim alebo nemenej slávna snímka z roku 1992 od Francisa Forda Coppolu.

Okrem toho vyšla napríklad aj celá séria filmov od štúdia Hammer, kde si temného grófa zahral Christopher Lee. V jedinečnej podobe sme ho mohli vidieť vo Van Helsingovi, Bladeovi či Buffy, premožiteľke upírov. Dostal sa aj do kreslenej podoby v Hoteli Transylvánia. Pokračovať by sme mohli do zajtra a to by sme len ledva začali so všetkými béčkami a treťotriednymi pokusmi.

Dracula
Zdroj: imdb.com

Ako teda spraviť originálne prevedenie?

Takže určite je dobré sa pýtať – ako v takejto rade adaptácií prísť s niečím novým, kreatívnym a sviežim. Na to má režisérka Krajiny Nomádov jasnú odpoveď – povedala, že reboot bude ako originálny, futuristický sci-fi western.

Zrejme sa pýtate, kde by sa v gotickom hororovom príbehu dal hľadať vedecko-fantastický motív alebo kovbojka. Nie ste v tom sami. Chloé Zhao sa ale vyjadrila, že chcela, aby jej Dracula bol iný ako všetky, čo vznikli. S touto víziou sa vraj stotožňuje aj štúdio Universal, ktoré má s rozličnými monštrami dlhú históriu.

Dracula
Zdroj: geektyrant.com

Vysvetlila ako môže postavu vidieť ona

Tieto informácie podala už v rozhovore pre magazín Variety. Tam boli tiež prekvapený, že by mal byť najslávnejší upír zobrazený takýmto spôsobom. Zhao si zažartovala, že sa jej páčia všetky tie otázniky a dodala:

„Páči sa mi to. Keď som sa pozerala na knihu Jessicy Bruder [Nomadland], tak som čítala aj medzi stránkami. Za každou vetou a stránkou som videla nový význam. A túto esenciu chcel vidieť aj v Draculovi a tento aj mnou milovaný charakter si chcem predstaviť nanovo. Mám rada komplikované postavy, preto toto bola pre mňa dôležitá kniha. Nesmrteľnosť je niečo, čo som skúmala aj v Eternals, ale je to niečo, čo chcem skúmať viac, spochybňovať to a porozumieť tomu.“

Z gotického hororu sci-fi western

Dodala ešte, že jej unikátny náhľad a pohľad cez inú optiku schvaľuje aj riaditeľ Universal Pictures, Peter Cramer. Keď si vraj predstaví túto postavu inak, tak to ide úplne mimo príbehov a legiend, ktoré boli o nej vytvorené. O projekte sme viac detailov nedostali, ale po týchto odvážnych tvrdeniach budeme na ne rozhodne čakať. Sme mimoriadne zvedaví, akú novú krv prinesie Chloé Zhao starému monštru

Ste stotožnení s názorom, že Chloé Zhao prinesie reboot filmu Dracula ako sci-fi western? Hodí sa vám to nejakým spôsobom do príbehu alebo si myslíte, že to je úplne mimo? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -