Od Marvelu k Hviezdnym vojnám? Chloé Zhao by údajne mala režírovať film z tohto sveta

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Chloé Zhao a Star Wars film?

Svet Hviezdnych vojen sa neustále rozrastá. Seriálové projekty (vrátene onedlho spusteného The Book of Boba Fett) mu momentálne dominujú, nezabúda sa však ani na prenesenie na veľké plátno. Jeden z nich by mohla pripraviť aj Chloé Zhao a vstúpiť tak do univerza Star Wars.

Portál The Hollywood Reporter priniesol menej príjemnú správu, že očakávaný film Rogue Squadron od režisérky Patty Jenkins (Wonder Woman 1984) bol odložený. Pôvodne sme sa ho mali dočkať v roku 2023, teraz je jeho vydanie posunuté na neurčito. Všetko zlé ale môže byť na niečo dobré a tak by tento slot mohol obsadiť iný projekt.

star wars rogue squadron
Zdroj: screencrush.com

Film z obdobia High Republic

Stávky sú na film odohrávajúci sa počas takzvanej High Republic, teda v čase, keď sa sily rytierov Jedi ešte len formovali. Je to približne 200 rokov pre udalosťami prvej časti, Skrytá hrozba. Takéto niečo ale pre fanúšikov ságy nie je vôbec novinkou, pretože vieme, že projekt chystal už pred nejakým časom Kevin Feige.

Áno, presne ten Kevin Feige, riaditeľ štúdií Marvel. Zrejme mu spolupráca s režisérkou Chloé Zhao riadne sadla. Spolu totiž pracovali na veľkolepom filme z MCU Eternals, ktorý je práve v kinách. Už od prvého oznámenia na San Diego Comic-Cone v roku 2019 to vyzeralo tak, že je ohľadom jej práce skutočne nadšený a na jej pripravovaný film sa teší.

chloe-zhao-kevin-feige
Zdroj: starwarsnewsnet.com

Režisérka je sama obrovskou fanynkou

Preto by vôbec nebolo prekvapivé, ak by si ju vybral aj na film zo sveta Hviezdnych vojen, ako hovorí správa zo serveru One Take News. Samotná filmárka je obrovskou fanynkou tohto sveta (ako sme mohli vidieť aj vo viacerých odkazoch v Eternaloch). Náznaky na režírovanie filmu mohla poskytnúť už skôr, keď v rozhovore pre portál starwarsnewsnet odpovedala takto:

„Hmmmm. Musím si dávať pozor na to, čo tu poviem [smiech]. Ak by som mohla, tak áno. Ale povedzme, že mám k tomuto svetu obrovskú úctu, pretože bol dôležitou súčasťou môjho života.“

Bola by treťou osobou od Marvelu pracujúcou na filme

Pre Chloé Zhao by teda bolo režírovanie filmu zo sveta Star Wars splneným snom. Či by to ale skutočne mohol byť film, ktorý by sme videli v decembri 2023, to jasné nie je. Nebolo by to však prekvapivé, nakoľko vieme, že Feige sa nebojí mať rozpracovaných viacero vecí naraz. Len tento rok bol výkonným producentom štyroch filmov a piatich seriálov a popritom stíha pracovať už aj na budúcoročných projektoch.

star wars film kevina feigeho scenárista
Zdroj: movienewz.com

Tento produkčný superhrdina by s režisérkou Nomadlandu stále neboli jedinými osobami zo sveta Marvelu, ktoré sú k filmu pripojené. Scenár totiž píše Michael Waldron, ktorý rovnakú úlohu zastával aj pri seriáli Loki. Žeby nám to predsa zvyšovalo pravdepodobnosť? Hovorí sa predsa, že do tretice všetko dobré…

Myslíte si, že by mala Chloé Zhao režírovať film zo sveta Star Wars? Bol by to podľa vás práve spomínaný projekt z obdobia High Republic? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: starwarsnewsnet.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -