Nakrúcanie filmu Duna: Časť 2 by mohlo začať skôr, ako sme si mysleli

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kedy začne natáčanie filmu Duna: Časť 2?

Pred krátkym časom nás všetkých mimoriadne potešila správa, že dostaneme pokračovanie Duny. Režisér Denis Villeneuve potvrdil aj uvedenie druhej časti sci-fi eposu do kín počas októbra 2023. Uviedol, že natáčanie filmu Duna: Časť 2 by malo začať na jeseň 2022. Teraz sme sa však dozvedeli z iného zdroja iný dátum.

Podľa producenta filmu, ktorý sa zúčastnil jedného z premietaní, je to už dátum počas leta. Warner Bros. vraj má tento termín ako definitívny a pracujú podľa neho. Správy sa hneď chytil reportér Josh Encinias, ktorý ju priniesol na svojom Twitteri. Tento dátum je 18. júl 2022.

Druhá časť je jasná. Čo však tretia?

To teda dáva tvorcom takmer rok a pol na to, aby nám pokračovanie poriadne vyšpičkovali. Aj keď je pravdou, že pôvodný zámer režiséra bol nakrúcať obe časti súčasne. Štúdio však chcelo mať väčšiu finančnú istotu a tak počkalo na prijatie prvého filmu, kým ohlásia pokračovanie. To si (vďakabohu) so svojim rozpočtom 165 miliónov amerických dolárov už teraz zarobilo celosvetovo 330,4 miliónov dolárov a tak dostala druhá časť zelenú.

Villeneuve sa tým cítil značne inšpirovaný a zverejnil, že by videl Dunu ako trilógiu. Vždy si to tak predstavoval a chcel by zadaptovať aj Spasiteľa Duny, aby mohol pokryť celú príbehovú linku Paula Atreidesa. Práve v závere jednotky sme mohli vidieť ako našiel kmeň Fremenov, ktorí ho prijali medzi seba.

Duna
Zdroj: twitter.com

Prvá bola predstavením, druhá sa viac odviaže

Dalo by sa povedať, že to najlepšie nás ešte len čaká (ak poznáte zdrojový materiál, tak to iste viete). Režisér povedal, že nás s ňou čaká „oveľa viac zábavy“, keďže už boli vytvorené základy a poznáme príbeh. Konkrétne v jednom z rozhovorov uviedol nasledovné:

„Rozdiel je, že v prvá Duna, bola samozrejme, predstavením tohto sveta. Aby sme vedeli kto je kto, kto robí čo a aké sú technológie. Aká je kultúra. Druhý film bude teda príležitosťou na to, aby ste mali oveľa viac zábavy. Svojim spôsobom bude viac… filmový. To je zatiaľ to, čo môžem povedať.“

Dielo s mimoriadnym rozsahom

Skutočne, už prvý film bol svojim rozsahom mimoriadny. Nevieme, koľko z hercov sa vráti na natáčanie filmu Duna: Časť 2, ale určite to bude minimálne hlavná hviezda Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson ako lady Jessica či Javier Bardem ako Stilgar. Samozrejmosťou je aj Zendaya, ktorej postava Chani by malo dostať oveľa viac priestoru.

Okrem nich boli v prvom filme herci Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård, Dave Bautista, Stephen McKinley Henderson, David Dastmalchian, Chang Chen, Sharon Duncan-Brewster, Charlotte Rampling či Jason Momoa. Skutočne vidíme už len pozoruhodné množstvo postáv.

duna prvé recenzie
Zdroj: 4kwallpapers.com

Na Arrakis sa vrátime v októbri 2023

Jednoducho, svet korenia z Duny je gigantický a sme nadšení, že dostávame od talentovaného režiséra riadne spracovanie. Na potvrdenie skutočného dátumu nakrúcania si budeme musieť počkať, avšak už teraz vieme, že na piesočnú planétu Arrakis by sme sa mali vrátiť 20. októbra 2023.

Čo si myslíte vy? Kedy začne natáčanie filmu Duna: Časť 2? Orientujete sa na jeseň podľa slov režiséra alebo si myslíte, že producent zverejnil skutočný zámer štúdia začať produkciu v júli? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -