AKTUÁLNE: Pokračovanie Duny je oficiálne potvrdené, dokonca poznáme dátum vydania!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Duna: Časť 2 dostala zelenú

Málokto očakával niečo iné, no štúdiá Warner Bros. a Legendary Entertainment dali zelenú vzniku filmu Duna: Časť 2. A čo je ešte dôležitejšie, pokračovanie sa dostane výhradne do kinodistribúcie. Tým pádom sa nedostane na streamovaciu službu HBO Max, ako tomu v rovnaký deň vydania bolo s prvou časťou. Práve tento faktor bol jedným z kľúčových bodov rokovaní medzi štúdiami. Predsa sám režisér Denis Villeneuve bol proti tomu, aby jeho audiovizuálne veľdielo vyšlo na VOD (video-on-demand).

Dokonca poznáme časové okno premiéry, ktoré padlo na október 2023. Tým pádom tvorcom ostávajú dva roky na kompletné nakrúcanie a postprodukciu, keďže prvé dve časti nevznikali zároveň. Villeneuve totiž rozdelil pôvodnú, takmer 500-stranovú novelu od Franka Herberta na dve polovice. Na rozdiel od režiséra Davida Lyncha, ktorý v roku 1984 napchal príbeh celého románu do jednej adaptácie.

„Práve som dostal správu od Legendary, že oficiálne pokračujeme s Duna: Časť 2. Mojím snom bolo adaptovať Dunu Franka Herberta a za podporu tohto sna ďakujem fanúšikom, hercom a štábu, Legendary a Warner Bros. Toto je len začiatok.“

Povedal Villeneuve. Indikátorom pokračovania boli aj výborné zárobky. V Spojených štátoch sa Dune počas otváracieho víkendu podarilo zarobiť 41 miliónov amerických dolárov. Celosvetovo sa zatiaľ pozeráme na zárobok viac ako 223 miliónov amerických dolárov.

Úspech aj na Slovensku

Planétu Arrakis na veľkom plátne prišiel navštíviť aj veľký počet Slovákov. Novinke sa v premiérovom víkende podarilo dostať na vrchol rebríčka návštevnosti slovenských kín. Videlo ju 26 348 divákov, spoločne s predpremiérovými uvedeniami má na svojom konte už 28 174 divákov a vďaka pozitívnym ohlasom toto číslo naďalej výrazne rastie.

„Denis Villeneuve vytvoril film, ktorý je vizuálne výnimočný aj emocionálne dojímavý, o čom svedčí jeho celosvetový kritický aj finančný úspech. Sme nadšení, že môžeme pokračovať v tejto ceste s Denisom, jeho hercami a štábom, a našimi partnermi z Legendary. Nevieme sa dočkať, kedy v októbri 2023 uvedieme do kín ďalšiu kapitolu tohto epického príbehu.“

Dodal Toby Emmerich, súčasný predseda skupiny Warner Bros. Pictures.

Najbližšie dva roky budú nekonečné, kým pokračovanie dorazí na strieborné plátna. Tiež sa neviete dočkať? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -