Godzilla a Kong zbúrali kiná. 2024 ale zatiaľ patrí jedinému filmu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Godzilla a Kong majú za sebou silný víkend

Najnovší prírastok do MonsterVerse od Legendary Pictures nebol veľkolepou udalosťou iba kvôli dianiu na plátne. Ako informovalo Variety, film Godzilla a Kong: Nová Ríša má za sebou mimoriadne silný otvárací víkend. Iba za tri dni po svojom uvedení v 65 krajinách sa dostala na druhé miesto miesto najzárobkovejších filmov tohto roka. Na ktorý nestačili ani Titáni?

Počin, kde sa opätovne stretávajú dve gigantické monštrá, aby čelili ešte väčšej hrozbe, mieril na zárobok 50 až 55 miliónov pri svojom štarte.

Nakoniec ho iba v Spojených štátoch navštívili diváci v 3861 kinách, čo prinieslo zárobok 80 miliónov dolárov a tým absolútne prekonal očakávania. Stále však neprekonal úspech kúsku, ktorý toto kaiju univerzum odštartoval. Godzilla z roku 2014 si stále udržiava rekord vo výške 93 miliónov dolárov.

recenzia godzilla a kong
Zdroj: TMDB

Kritikov neoslovil, diváci nestíhajú kupovať lístky

Kritici si síce nemyslia, že ide o veľký hit (na portáli Rotten Tomatoes si od nich vyslúžil 55 %), diváci si ale naopak pochvaľujú (RT ukazuje od nich skóre 92%). Ich záujem ale ešte viac odrážajú čísla. V 64 krajinách priniesol tržby 114 miliónov dolárov, dohromady teda aj po započítaní domácich a zahraničných tržieb získal z kinosál po celom svete 194 miliónov dolárov.

Masívne stretnutie Titánov sa zakladalo aj na masívnom rozpočte, ktorý činil 135 miliónov dolárov. Spolu s nákladmi na propagáciu sa teda film musí udržiavať aj naďalej, aby bol pre spoločnosť Warner Bros. ziskovým. Avšak práve takýto projekt je stvorený pre veľké plátno, čo si diváci dobre uvedomujú, a preto je o lístky stále veľký záujem.

godzilla a kong trailer
Zdroj: Legendary Pictures

Nestačil len na jeden film

Opätovné stretnutie Konga a atómového jaštera je filmom s druhým najväčším otváracím víkendom tohto roka. Prvé miesto si neprekvapivo uchmatla iná snímka od Warner Bros., a to silne očakávané pokračovanie Duny. Sci-fi od Denisa Villenevuea Duna: Časť druhá len zo severoamerického trhu dosiahla otvárací víkend 81,5 milióna dolárov.

Tretie miesto si drží tiež pokračovanie, ide o animák Kung-Fu Panda 4. Tá si odniesla za prvé dni od uvedenia 58,3 milióna. Aj po štyroch týždňov v kinách majú o ňu diváci záujem a doteraz už celkovo zarobila 347 miliónov. Nie je teda ťažké si predstaviť, že Nová Ríša Titánov prekročí po mesiaci aj túto métu.

Čakali by ste, že bude mať Godzilla a Kong tak silný otvárací víkend? Pozreli ste si počas týchto dní opätovné stretnutie Titánov aj vy? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -