Objaví sa v MCU aj Hercules? Tento boh by si mohol zmerať svoje sily s Thorom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Po Thorovi by sa mohol objaviť Hercules v MCU

Filmový vesmír od Marvelu sa neustále rozrastá. Dôkazom môžu byť nielen hlavné filmy, ktoré si pozrieme v kinách, ale aj chystané seriály, ktoré ho majú ešte viac rozšíriť. Nie je preto žiadnym prekvapením, že sa zvyšuje aj počet postáv, ktoré v ňom nájdeme. Bohov zrejme nikdy nie je dosť, tak by sa momentálne mohol objaviť aj Hercules v MCU.

Po Thorovi (a jeho spolubojovníkoch z Asgardu) by to mohol byť ďalší cenný príspevok z radov bohov do sveta Marvelu. Zeusov syn môže vyzerať ako lacnejšia kópia práve spomínaného hrdinu. Obaja sa vyznačujú obrovskou silou, sú synmi vysokých bytostí z ich vlastného sveta… no, a nehovoríme o štýle obliekania.

thor-vs-hercules
Zdroj: cbr.com

Diov syn je už v komiksoch dlho

Hercules má však v Marvel komiksoch bohatú históriu. Prvý raz sa ukázal už v roku 1965 v kľúčovej sérii Journey Into Mystery (v čísle #84 sa prvý raz objavil aj Thor). Prišiel ako zástupca Olympu a súper tohto hrdinu z Asgardu. Od záporáka prešiel cestu k anti-hrdinovi, až hrdinovi (dokonca bol aj členom Defenderov, či dokonca Secret Avengerov).

Bol prenesený dopredu v čase, aby konečne konkuroval sile Thora. Odvtedy si zmeral sily hádam s každým silnejším súperom zo sveta Marvelu. Samozrejme ako jeden z hlavných rivalov nemôže byť nikto iný, ako Hulk. Nedefinuje ho však iba zápasenie.

hercules hulk
Zdroj: mcuexchange.com

Kde by sa mohol objaviť?

Dlhoročnú históriu má aj so She-Hulk, Hulkovou sesternicou. Samozrejme v tomto prípade ide skôr o milostný vzťah (a tvorili dlhodobý pár). Preto sa začalo uvažovať o tom, či by sa nemohol objaviť práve jednom z chytaných seriálov, ktorý bude mať túto hrdinku ako titulnú postavu.

Jeho sexuálna orientácia ale nie je vyhranená a vystupuje otvorene ako bisexuál (za zmienku stojí napríklad vzťah s Wolverinom z alternatívnej dimenzie). Jedna z možností tak je, že sa mohol ukázať v chystanom filme Eternals, o ktorom sa vie, že ukáže LGBT postavu.

Marvel-Hercules-Wolverine-Bisexual
Zdroj: independent.co.uk

Stávky sú tu však skôr na postavu Ikarisa, ktorého stvárni Richard Madden. Na druhú stranu sa ale hovorí o tom, že snímka ma pokrývať časové obdobie nad 1000 rokov, takže to nie je málo priestoru na to, aby sa ukázal.

Prvok cestovania v čase zase nahráva inému z pripravovaných seriálov. O Lokim, ktorý príde na Disney+, sa totiž vie, že bude pracovať hlavne s touto myšlienkou. A žeby zákerný boh priviedol z minulosti Hercula, aby ukázal niečo svojmu bratovi? Bola by to perfektná príležitosť.

A samozrejme netreba zabúdať ani na to, že sa momentálne chystá štvrtý film s Thorom. Snímka od režiséra Taika Waititiho s podtitulom Love and Thunder by tiež mohla byť veľmi dobrým priestorom na súperenie medzi bohmi a ukázanie starej rivality zo stránok komiksov na veľkom plátne.

marvel hercules
Zdroj: pinknews.co.uk

Disney by malo dvoch Herculov

Kde sa teda ukáže Hercules v MCU je veľmi otázne. A či skutočne vôbec. Informáciu totiž priniesol report z portálu The Cinema Spot. Ešte nebola oficiálne potvrdená ani Marvelom, ani Disney.

Ako vieme, práve to vlastní túto značku. Zaujímavé je, že momentálne chystajú hranú prerábku Herculesa, na ktorej pracujú bratia Russovci (predtým robili na viacerých filmoch z MCU). Znamenalo by to teda, že by mal filmový gigant dve značky s rovnakým hrdinom. Alebo žeby to nakoniec bol jeden a ten istý?

Uvideli by ste radi ďalšieho boha vo filmovom vesmíre Marvelu? Mal by si hneď zmerať sily s Thorom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -