Marvel čelí obrovskej kríze. Zvažuje krok, ktorý by vám ani vo sne nenapadol

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Marvel zvažuje návrat tých najobľúbenejších postáv

Kríza v štúdiu Marvel je už nepopierateľná. Priznáva ju aj Bob Iger, hlavný výkonný riaditeľ Disney. Diváci strácajú záujem o seriálové a filmové projekty, tohtoročný Strážcovia Galaxie 3 či aktuálne vysielaný Loki sú skôr svetlými výnimkami. Problémy spoločnosti so všetkými detailmi pokrylo Variety, riešenie sa zdá byť jednoduché, ale zúfalé. Začína sa totiž uvažovať o návrate pôvodného zoskupenia Avengerov.

Záujem u priaznivcov začal rapídne klesať po filme Endgame, ktorý prišiel ešte v roku 2019. Práve ten pre mnohých fanúšikov predstavoval absolútny vrchol MCU a odvtedy to išlo dolu vodou.

Komiksové univerzum Marvelu sa nás snažilo upútať seriálmi. Avšak kým nápadité a unikátne WandaVision tento zámer skvele odštartovalo, pri She-Hulk či Secret Invasion už diváci neveriacky krútili hlavami alebo zívali nudou.

She-Hulk
Zdroj: Disney

Hrozivé podmienky pre zamestnancov

Spoločnosti určite neprospelo ani to, že prepustili dlhoročnú producentku Victoria Alonso ešte počas marca. Oficiálna informácia hovorí o tom, že porušila kontrakt, keď produkovala oscarový film Argentina pre konkurenčnú spoločnosť. A to bol dôvod na jej vyhadzov.

Vnútorné zdroje však skôr prezrádzajú, že bola osobou, na ktorú hodili vinu za objavujúce sa informácie o nepriaznivých podmienkach pre pracovníkov s efektami. Tí svoje názory vyjadrili nahlas v septembri (prezradili aj, že museli neraz pracovať 14 hodín denne), keď vytvorili únie. VFX bolo kritizované v nejednom projekte z posledného roka.

In Thor: Love and Thunder, we get to see a shot of Heimdall’s son’s head floating and glowing in the air like this. This is a reference to the fact that Disney is forcing poor underpaid CGI experts to churn out constant content and making them pick quantity over quality.
byu/ohsopoor inshittymoviedetails

Ťažké produkčné rozbehy aj krízy hercov

Problémy štúdia zhoršuje aj náročný reboot filmu Blade. Vystriedalo sa pri ňom už niekoľko scenáristov a režisérov a odchodom hrozil aj hlavný herec Mahershala Ali, pre ktorého sa musel prepisovať scenár. Správa z portálu Variety hovorí o tom, že film je momentálne v produkcii s rozpočtom 100 miliónov dolárov, čo je na veľkú komiksovú snímku naozaj málo.

Ďalšiu nepríjemnú situáciu pre Marvel tvoria okolnosti ohľadom herca Jonathana Majorsa. Herec má na krku niekoľko trestných obvinení a kvôli správam o útoku na ženy je pošramotená aj jeho povesť. Preto sa štúdio snaží, aby sa jeho postava záporáka Kanga nahradila pre ďalšiu fázu Doctorom Doomom, čo si vyžaduje masívne pretáčky. Potvrdil to šéf štúdia Kevin Feige na zasadnutí v Palm Springs počas septembra.

jonathan majors kang
Zdroj: themoviedb.org

Zúfalý krok s návratom Avengerov

Kríza v Marvel štúdiu je teda už teraz dosť veľká, no neustále sa prehlbuje. Namiesto toho, aby kreatívci robili niekoľko krokov rozličnými smermi, uvažujú nad tým, že spravia jeden veľký krok vzad – tam, kde fanúšikov ich filmy bavili najviac. Chceli by totiž znova priniesť pôvodný tím Avengers, tak ako sme ich videli v roku 2012, upozorňuje aj IGN.

Tu sa však naskytuje obrovský problém. Robert Downey Jr. ako Iron Man a Scarlett Johansson ako Black Widow práve v snímke Endgame zomreli. Samozrejme, tvorcovia majú nespočetné možnosti ako ich vrátiť, otázkou je, či by to nevyvolalo ďalšiu vlnu kritiky. Zvyšnými členmi tímu sú Mark Ruffalo ako Bruce Banner/Hulk, Jeremy Renner ako Hawkeye, Chris Hemsworth ako Thor a Chris Evans ako Kapitán Amerika.

Myslíte si, že bude kríza Marvel štúdia smerovať k návratu pôvodných Avengerov? Privítali by ste naspäť pôvodný tím, alebo sa vám páči, kam MCU aktuálne smeruje? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -