Oficiálne potvrdené. Marvel predstaví najkratší film vo svojej histórii, obáva sa katastrofy

Nenechajte si ujsť

Aktualizované 25. októbra: To, o čom sa hovorilo už dávnejšie, sa teraz oficiálne stáva realitou. Najnovší filmový prírastok od Marvelu – snímka The Marvelsbude v rámci MCU skutočne prepisovať rekordy. Pripravovaná ženská tímovka sa s istotou stane historicky najkratším filmom komiksového univerza, informuje Direct.

Pôvodný článok

Diváci si v kine dlho neposedia

Spoločnosť Disney potvrdila dĺžku v poradí 33. celovečerného filmu od Marvelu. The Marvels do kín príde s dĺžkou 105 minút, čím sa stane najkratšou snímkou, akú komiksový kolos zatiaľ predstavil. Najkratšími filmami v rámci MCU doposiaľ boli Neuveriteľný Hulk z roku 2008 a Thor: Temný svet, ktoré mali zhodne 112 minút.

Kratšia stopáž nemusí byť nevyhnutne na škodu. The Marvels by mohli priniesť priamočiaru akčnú zábavu, ktorá sa z posledných snímok a neustáleho cestovania Multivesmírom vytratila. Film v kinách štartuje 9. novembra, no jeho vyhliadky zatiaľ vôbec nevyzerajú dobre. Predpredaje do kín v USA totiž hlboko podliezli očakávania a Marvel sa podľa zákulisných zdrojov pri svojom novom blockbustery obáva finančného fiaska.

TMDB

Pôvodná správa: Už 9. novembra v slovenských kinách štartuje nový, v poradí už 33. celovečerný blockbuster od Marvelu – The Marvels. Diváci sa tentokrát môžu tešiť na silnú ženskú zostavu, keďže v centre príbehu sa ocitnú Carol Denvers alias Captain Marvel (Brie Larson), kapitánka Monica Rambeau (Teyonah Parris) a Kamala Khan a.k.a. Ms. Marvel (Iman Vellani), ktoré budú spoločne čeliť novej hrozbe z rasy Kree.

The Marvels má byť podľa uniknutých informácií doposiaľ najkratším filmom od Marvelu. Hovorí sa, že snímka bude mať dĺžku iba 98 minút, bez titulkov to bude ešte o 5 minút menej. Forbes teraz informuje, že aj napriek krátkej dĺžke filmu spoločnosť Disney na svojej novinke zďaleka nešetrila. Rozpočet filmu má totiž predstavovať až 270 miliónov dolárov a v kinách sa bude musieť poriadne snažiť, aby pre Disney neskončil v ďalšej kolosálnej strate.

The Marvels s nožom na krku

Masívny rozpočet The Marvels je vzhľadom na dĺžku filmu prekvapivý, novinka bude totiž drahšia ako Ant-Man a Wasp: Quantumania či Strážcovia galaxie 3Nemalá časť príbehu novej Marvelovky sa však odohráva vo vesmíre, masívnu časť rozpočtu tak zhltne tvorba špeciálnych efektov, ktorými sú filmy od Marvelu notoricky známe.

Podľa Forbes sa spoločnosti Disney podarilo vďaka úľavám od britskej vlády dostať nazad približne 55 miliónov dolárov. Rovnako sa vynárajú otázky nad tým, či 270 miliónov nepredstavuje náklady na film vrátane jeho marketingu a ďalších nákladov. Isté je, že The Marvels do kín prichádzajú s veľkými nádejami, ktoré nemusia zostať naplnené. Collider upozorňuje, že iba na to, aby sa novinka dostala „na nulu“ a nebola v strate, musí v kinách zarobiť približne pol miliardy.

Podobný kasový úspech nebude ľahké dosiahnuť. Komiksové veľkofilmy v posledných rokoch zaznamenávajú prudký úpadok návštevnosti a divákov už prestávajú zaujímať. Dôkazom sú nielen podpriemerné zárobky posledných filmov Marvelu (s výnimkou Strážcovia galaxie 3), ale tiež komiksové DC univerzum, ktoré v kinách tento rok horí na plnej čiare.

Premiéra druhej série Loki sa blíži, zhrnuli sme všetko podstatné, čo obľúbeného anti-hrdinu zatiaľ definovalo.

Zdroj: Forbes

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -