Dôležitá nová Marvelovka čelí katastrofe. Môže skončiť horšie ako najväčší prepadák roka

Nenechajte si ujsť

Prognózy The Marvels vyzerajú katastrofálne

Už čoskoro do kín dorazí 33. celovečerný film od Marvelu – The Marvels. Slávna komiksová značka tentokrát predstaví ženskú „tímovku“ na čele s Carol Denvers a.k.a. Captain Marvel (Brie Larson), kapitánkou Monicou Rambeau (Teyonah Parris) a Kamalou Khan a.k.a. Ms. Marvel (Iman Vellani). Nový film sa bude snažiť zvrátiť trend upadajúceho záujmu o komiksové veľkofilmy, predpoklady analytikov však hovoria o presnom opaku. Z The Marvels sa môže stať jeden z najväčších finančných prepadákov roka.

Echo
Zdroj: marvelstudios.com/Chuck Zlotnick

Lístky sa nepredávajú, Marvel je zhrozený

The Marvels do kín dorazí už 9. novembra, čo znamená, vstupenky na premiéru už sú na trhu Severnej Ameriky v predaji. Portál Cosmicbook však informuje, že ženský tím The Marvels necháva divákov chladnými a o lístky vôbec nie je záujem.

Situácia je dokonca taká zlá, že The Marvels v predpredaji zatiaľ podlieza aj konkurenčný veľkofilm Flash, z ktorého sa tento rok vykľul obrovský komerčný prepadák. O filme sa dokonca hovorilo ako o najväčšom kasovom fiasku vo viac než 100-ročnej histórii mediálneho kolosu Warner Bros. Flash s rozpočtom približne 200 miliónov nakoniec v kinách zarobil iba 270,6 milióna a Warneri s ním podľa analytikov skončili v strate okolo 200 miliónov dolárov.

Aj napriek tomu, že The Marvels je historicky najkratším filmom od Marvelu, rozpočet filmu má predstavovať masívnych 200 miliónov. Ak sa správy o nízkom diváckom záujme ukážu ako pravdivé, na štúdio Disney s jeho komiksovou divíziou čaká veľká finančná pohroma. Len pre porovnanie – predpredaje na The Marvels majú byť až o 70 % nižšie ako na Strážcovia galaxie 3.

Trápia sa takmer všetci

Nelichotivé prognózy umocňuje aj skutočnosť, že seriál Ms. Marvel na Disney+ je doposiaľ najmenej sledovaným televíznym titulom od Marvelu. Podľa Cosmicbook ho sledovalo až o 65 % divákov menej ako prvú sériu Loki. Portál Box Office Mojo zároveň hovorí, že odozva na sociálnych sieťach okolo The Marvels je v súčasnosti veľmi slabá, čo pre film rovnako neveští nič dobré.

Faktom je, že superhrdinské filmy v posledných mesiacoch výrazne stagnujú a trápi sa ako Marvel, tak aj konkurenčné DC univerzum, ktoré tento rok strieda jedno fiasko za druhým. V kinách pohoreli Flash, Shazam! Hnev bohov, Blue Beetle, no a nič dobré sa nehovorí ani o druhom Aquamanovi. Odhaduje sa, že Warneri na zmienených komiksovkách môžu prerobiť až miliardu dolárov.

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -