Neviete sa dočkať 2. série Loki a chcete si ju naplno užiť? Tieto udalosti vám nesmú ujsť

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Súvislosti, ktoré je dobré poznať pred druhou sériou seriálu Loki

Už o dva týždne vychádza druhá séria najobľúbenejšieho MCU seriálu Loki. Zároveň ide o jediný televízny titul Marvelu, ktorý zatiaľ dostal pokračovanie. Po niekoľkých neúspešnejších komiksovkách všetci vkladajú nádej práve do nového dobrodružstva milovaného anti-hrdinu.

Okrem Lokiho (Tom Hiddleston) nám druhá séria opäť prinesie aj postavy z prvej sezóny. Opäť sa vráti Sylvie (Sophia Di Martino) alebo Mobius (Owen Wilson). Tešiť sa môžeme aj na členov TVA – Ravonna Renslayer (Gugu Mbatha-Raw), Hunter B-15 (Wunmi Mosaku), Miss Minute (Tara Strong) alebo nováčik OB (Ke Huy Quan). Novým prírastkom bude aj hlavný záporák Victor Timely (Jonathan Majors).

Hlavná postava seriálu Loki je s nami už viac než dekádu, oplatí sa preto mať prehľad o všetkých kľúčových udalostiach, ktorého ho definovali. Pre všetkých, ktorí si chcú príchod nového dobrodružstva nevyspytateľného hrdinu užiť naplno, vysvetľujeme doterajšie kľúčové udalosti z filmov a seriálov.

Thor

Thor
Zdroj: wallpapercave.com

Jeden z prvých MCU filmov, ktorý nepredstavil len asgardského bojovníka s kladivom. Práve v Thorovi sa totiž prvýkrát ukázal Loki, boh klamstiev a podvodov, ktorý si (neprekvapivo) strihol úlohu hlavného antagonistu. Lokimu sa podarilo dosiahnuť vyhostenie Thora (Chris Hemsworth) na Zem, ako aj zvrhnutie Odina (Anthony Hopkins), ktorý prešiel do božského spánku. Koniec filmu sa ale skončil Lokiho „smrťou“.

Avengers

The Avengers 2012
Zdroj: variety.com

Lokiho smrť však bola len ďalším z jeho podvodov, a tak sa ukázal opäť ako záporák, tentoraz vo filme Avengers. Stal sa z neho akýsi poskok Thanosa (Josh Brolin), ktorý mu požičal armádu Chitauri, s ktorou mal dobyť New York. Museli sa proti nemu spojiť najsilnejší hrdinovia na Zemi a s prehľadom to stačilo, aby bol Loki opäť porazený a prevezený na Asgard do väzenia.

Thor: Temný svet

Thor Temný svet
Zdroj: wallpapercave.com

Vo väzení nevyspytateľného hrdinu nájdeme nájdeme aj v druhom Thorovom filme s podtitulom Temný svet. Vydrží tu však len do momentu, kým hlavný záporák Malekith (Christopher Eccleston) nezabije Thorovu matku Friggu (Rene Russo). Osoba, ktorú Loki najviac miloval, je mŕtva, a tak sa spojí s Thorom, aby pomstil jej smrť a zastavil záporáka. Loki (opäť) zomiera, no koniec nám ukáže, že prežil a nahradil Odina.

Thor: Ragnarok

Thor Ragnarok
Zdroj: wallpapercave.com

Thor túto skutočnosť zisťuje v treťom filme s názvom Ragnarok, čo ho veľmi nepoteší. Spolu s Lokim sa vyberú nájsť skutočného Odina, ktorý im však dá posledné zbohom (spoločne s varovaním) a následne umrie. S posledným výdychom sa uvoľní väzenie, v ktorom bola držaná ich sestra Hela (Cate Blanchett), a tá zaútočí na Asgard. Bratia sú omylom poslaní na planétu Sakaar, kde sa ale po čase opäť spoja, porazia Helu (a zničia Asgard) a spolu s Asgarďanmi odletia preč. Ich vzťah sa zároveň pozoruhodne napraví.

Avengers: Nekonečná vojna

Avengers Nekonečná vojna
Zdroj: wallpapercave.com

Novonájdené puto si však dvojica neužíva veľmi dlho, pretože vo vesmíre ju hneď prepadne Thanos so svojou vesmírnou loďou. Hneď na začiatku Nekonečnej vojny Thanos zabije veľkú časť populácie a porazí Thora. Loki chce Thanosa ľsťou zabiť, no tentokrát to bohu klamstiev nevyjde a šialený titán ho zabije. Teraz už naozaj.

Avengers: Endgame

Avengers Endgame
Zdroj: wall.alphacoders.com

Smrť z rúk Thanosa ale pre túto postavu neznamená definitívny koniec. Keďže chcú Avengers zachrániť zmiznutých ľudí, v Endgame sa rozhodnú cestovať v čase. Jednou z ich destinácií je boj o New York, udalosti zobrazené v prvých Avengeroch. Ich zásahom sa však zmenia isté udalosti, pričom práve nešťastnou zhodou náhod sa Lokimu z minulosti dostane do rúk Tesseract. Neváha, hneď ho aktivuje a zmizne s ním na neznáme miesto.

Loki

Loki projekty pred druhou sériou
Zdroj: uhdpaper.com

Čo sa s Lokim stalo a kde sa vlastne ocitol predstavuje až jeho sólový seriál Loki, resp. jeho prvá séria. Loki sa dostane do akejsi púšte, no nezdrží sa tam dlho. Odchytí ho totiž tajomná organizácia TVA (Time Variance Authority), ktorá ho vezme na svoju základňu za ničenie časovej osi. To je však len jedným z dôvodov. Potrebujú ho tiež na to, aby chytil nebezpečný variant.

Podarí sa mu zistiť, že hľadaný variant je v skutočnosti jeho vlastný. Ide o ženského Lokiho menom Sylvie, ktorý má v pláne zničiť toho, kto riadi multivesmír. Sylvie s Lokim sa nakoniec spoja a nájdu muža menom He Who Remains (Jonathan Majors). Tento variant Kanga, ktorý udržoval časovú os v rovnováhe, Sylvie zabije a Lokiho pošle naspäť do TVA, ale inej, než akú si pamätal.

What If…?

What If Recenzia
Zdroj: pixel4k.com

Aj keď cesta Lokiho je nateraz pozastavená a ďalšie kroky nám odhalí až druhá séria jeho seriálu, rôzne verzie Lokiho sme videli aj v iných MCU seriáloch. Animovaný What If…? nás zobral do nečakaných realít. Loki sa ukázal ako spojenec/záporák v tretej epizóde, ako priateľ/hrdina v siedmej epizóde a ako záporák na konci deviatej epizódy. Je možné, že sa ukáže aj v druhej sérii, ktorá by mala vyjsť tento rok na Vianoce.

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki; Loki projekty pred druhou sériou
Zdroj: wall.alphacoders.com

Nakoniec netreba zabúdať ešte na jednu alternatívnu realitu, ktorá je zhodou náhod v seriáli Simpsonovci. Aj keď nejde o priame spojenie s MCU, je to vtipná krátka epizóda, ktorá ukazuje zaujímavú a humornú interakciu medzi Bartom a Lokim.

Lokiho vo všetkých spomínaných projektoch hral a daboval Tom Hiddleston. Najbližšie ho uvidíme v druhej sérii Lokiho, ktorá začne vychádzať na Disney+6. októbra 2023.

Videli ste všetky projekty z tohto zoznamu, ktoré je dobré vidieť pred druhou sériou seriálu Loki? Ak nie, nezúfajte, máte ešte dostatok času na to, aby ste ich všetky dobehli.

Zdroj: whatsondisneyplus.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -