Druhá časť ledva debutuje v kinách a už bolo ohlásené Tiché miesto: Časť III. Dočkáme sa ho v roku 2023

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Paramount ohlásilo Tiché miesto: Časť III

Druhá časť Tichého miesta štartuje v amerických kinách, u nás to bude o pár dní. V každom prípade by sa ale dalo povedať, že už teraz slávi úspechy, pretože štúdio, ktoré ju prinieslo, oznámilo aj ďalšiu časť. A toto označenie je práve na mieste, lebo ľudia z Paramountu povedali, že Tiché miesto: Časť III nebude priamym pokračovaním, ale skôr akýmsi spin-offom.

Na jeho čele nebude ani doterajší režisér John Krasinski, ktorý si v ňom zahral aj dôležitú rolu. Namiesto neho sa kormidla chytí Jeff Nichols. V hre boli vraj aj mená ako Michael Bay, Andrew Form či Brad Fuller, tí budú s Krasinskim fungovať pri filme ako producenti. Režisérovi bol projekt zverený len pred pár dňami, vraj vďaka oceneniu jeho doterajšej práce.

film úkryt
Zdroj: npr.org

Predošlé úspešné filmy mu zaručili držanie kormidla pri tomto

Jeho ceneným dielom je sci-fi dráma Úkryt z roku 2011. V nej si Michael Shannon zahral otca rodiny, ktorému sa zmení celý život, keď začne mať vízie o apokalypse. Snímka má skutočnú silu, čo dokazuje, že dostala ocenenia po svojej premiére na festivale v Sundance aj v Cannes.

Nemenej váženou je jeho snímka Bahno z Mississippi, kde výborne stvárnil hlavnú úlohu Muda Matthew McConaughey. Odišiel s nomináciou na Zlatú palmu, ktorú bohužiaľ nepremenil, aj keď by si zaslúžil. Nicholsovým zatiaľ posledným filmom je Polnočné dieťa. Sleduje príbeh otca, ktorý uteká so svojim synom. Uteká pred vládou aj fanatickým kultom, pretože objavili, že má špeciálne schopnosti.

bahno z mississippi
Zdroj: thecinemaholic.com

Rodina Abottovcov v desivom šepkajúcom svete

Prvá časť Tichého miesta nás zaviedla do apokalyptického sveta. Ten ovládli mysteriózne slepé príšery, ktoré majú ale vynikajúci sluch a tak nikto nemôže byť príliš nahlas. Príbeh sa sústreďuje na rodinu Abottovcov, ktorí sa snažia v tomto desivom šepkajúcom svete prežiť.

Časť II sa vracia k rodine, ktorá už prišla o otca (ktorého stvárnil práve Krasinski). Ich matka (Emily Blunt) s dvoma deťmi čelí terorom vonkajšieho sveta, kde prežívajú v tichosti. Avšak veľmi rýchlo zistia, že krvilačné príšery nie sú jedinou hrozbou, ktorá ich čaká. V pokračovaní sa aj rozrastá herecké obsadenie, pretože pribudli Cillian Murphy a Djimon Hounsou.

Tiché miesto: Časť II trailer
Zdroj: newdvdreleasedates.com

Tichý svet sa bude uberať iným smerom

Vidíme, že s dejmi jeho prechádzajúcich filmov a predošlých dvoch častí je Jeff Nichols ideálnym kandidátom na to, aby priniesol Tiché miesto: Časť III. Vieme však, že by nemalo ísť o pokračovanie, ktoré sa zameria na spomínanú rodinu, ale skôr samostatný príbeh, ktorý bude sledovať osudy iných prežívajúcich. Nakoľko dostal projekt len pred pár dňami do rúk, ešte o tom nemôžeme vedieť nič ďalšie. Veľmi odvážne si však stanovili premiéru na 31. marca 2023.

Krasinski sa sám vyjadril, že toto je ideálny spôsob ako ďalej viesť príbehy v rozbehnutom svete. Na riadne pokračovanie vraj mal nápady, ktoré si postupne zapisoval, ale mal pocit, že toto je správnejšia cesta. Nevylučuje však, že by mohlo niekedy prísť priame pokračovanie, ktoré by sa prípadne aj previazalo so spin-offom, ktorý teraz vznikne. No, vyzerá to, že nás čaká riadna značka…

Čo si myslíte o nápade, že ďalšie Tiché miesto nebude priamym pokračovaním, ale skôr samostatným filmom? Oslovil vás tento koncept alebo by ste chceli ďalšie osudy rodiny Abottovcov? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -