Taika Waititi mal priniesť animovaný film Flash Gordon, prišlo však k zásadnej zmene. Akej?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Taika Waitit a jeho Flash Gordon film

Už je to vyše dvoch rokov, čo prvý raz prišla správa, že nám Taika Waititi prinesie animovaný film Flash Gordon. Režisér, ktorý v minulosti pracoval na filmoch ako Thor: Ragnarok alebo Králiček Jojo sa ujal réžie snímky podľa komiksovej predlohy. Teraz ale prišlo k pomerne zásadnej zmene.

Flash Gordon je postava, ktorá sa sa prvý raz objavila už takmer pred deväťdesiatimi rokmi. Prvý raz ho priniesol na stránky ikonický Alex Raymond v roku 1934. Nebojácneho hrdinu tu sprevádza krásna Dale Arden a šialený vedec Hans Zasrkov. Spolu sa dostanú na planétu Mongo, kde následne bojujú proti diktátorskému vládcovi Mingovi.

flash gordon
Zdroj: newatlas.com

Známy film z roku 1980

Najznámejší je asi vo filmovom spracovaní, kde si hlavnú úlohu zahral Sam J. Jones. Okrem ďalších slávnych hereckých mien medzi ktoré patria Max von Sydow alebo Timothy Dalton  je notoricky známy aj vďaka soundtracku od kapely Queen.

flash gordon ming
Zdroj: theartdesk.com

Nové informácie nám priniesol producent filmu

A teraz prinesenie nové spracovanie aj veľmi známy režisér dneška. Podľa najnovších informácií, ktoré priniesol samotný producent filmu, John Davis prišlo k zásadnej zmene. Film nebude animovaný, ale hraný. Pri rozhovore s portálom Collider uviedol:

Taika to píše. Bol to film, ktorý mal na neho veľký vplyv, keď vyrastal. Jeden z jeho najviac obľúbených filmov. Keď sme začali na ňom robiť, povedal mi, aby sme to spravili animované a ja som s tým bol OK. Lenže počas toho ako sme ho rozvíjali mi povedal „Nie, spravme to hraným“ – a ja mu na to „Ešte lepšie!“

Nové spracovanie bude ešte lepšie

Vidíme teda, že nám zároveň prezradil, že sa Waititi postará aj o scenár. Davis zároveň dodal, že hovorí s režisérom o filme odkedy videl jeho spracovanie Thora. Vraj bol presvedčený o tom, že animovaná forma by tomuto médiu pristala, ale jeho vízia pre hranú verziu je ešte zaujímavejšia. Takto to producent okomentoval:

„Taika má tu najviac zaujímavú a fantastickú verziu pre tento film. A vy hneď viete, že je to Taika. On si robí, čo chce, ale je to spôsob ako sa pozerá na svet. A to ho robí najviac skvelým a najvtipnejším človekom na svete. A tento zoberie všetko, čo je na ňom špeciálne a na jeho víziách. Berie tie najlepšie koncepty z komiksu a originálne ich adaptuje.“

Projektov je viac, Flash Gordon však bude prioritou

Dalo by sa povedať, že ide o jedného z najviac zaneprázdnených režisérov dnešných dní. Do post-produkcie sa dostáva jeho štvrtý Thor s podtitulom Love and Thunder. Vieme aj, že pripraví športovú komédiu o futbale s názvom Next Goal Wins. Taika Waititi ale vraj dal najavo, že Flash Gordon je pre neho prioritou.

Ale nie je sa čomu čudovať, o prinesenie filmu naspäť má Hollywood záujem už zopár rokov. Odkedy sa spomínal v komédií Setha MacFarlana s Markom Wahlbergom v hlavnej úlohe, Ted, odvtedy stúpol o neho záujem. A Taika bol divokou kartou už od tohto času. Potvrdilo sa to v rovnakom čase, keď sme sa dozvedeli, že chystá vlastný projekt z univerza Hviezdnych vojen.

ted flash gordon
Zdroj: denofgeek.com

Splnený sen Hollywoodu aj Waititiho

Po dvoch rokoch ale prichádza k zásadnej zmene a namiesto pôvodne animovaného filmu prinesie hraný. Veríme však, že to bude rovnako kvalitné a šialené ako všetka jeho práca. Ba dokonca, s týmto by sa mohol vyhrať ešte viac, pretože ako sme sa mohli dozvedieť od producenta filmu, ide pre neho o srdcovku.

Je pre vás pozitívnou zmenou, že Flash Gordon od Taika Waititiho nebude animovaný, ale hraný? Poznáte dobre prvý film a predlohu alebo pôjde pre vás o novú vec? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -