TRAILER: Mrazivý triler Netflixu je jednoznačný triumf, zahanbí aj Johna Wicka. Uvidíme ho už čoskoro

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový trailer na film The Killer od Netflixu

Netflix prináša plnohodnotný trailer na film The Killer, ktorý bude najnovším počinom slávneho Davida Finchera. Adaptoval ho z francúzskeho komiksu, do podoby scenára ho spracoval Andrew Kevin Walker, ktorý už s týmto tvorcom priniesol jeho kultový psychologický triler Sedem. Tento raz prináša Michaela Fassbendera ako na prvý pohľad neľútostného zabijaka, ktorému však odhalia aj ľudskú stránku. Práve tá ho donúti obrátiť sa proti svojej organizácii.

Nájomný vrah postupuje s chladnokrvnou logikou, rozvahou a čímkoľvek, čo mu pomôže splniť jeho úlohu. Nepozná žiadne rozptýlenia, akýkoľvek pokus o ne potláča. Vie sa perfektne zamaskovať a splynúť s davom. Neverí nikomu a nevie, čo je to milosť. Táto perfektná maska však môže byť na prvý pohľad úplne iná, ako sa zdá.

Ľudská stránka mu vykoľají život

Dôležitú ľudskú stránku nájomného vraha nám odhalí jeho kolegyňa Tilda Swinton s krycím menom Expert. Protagonistovi hovorí, že ona by nikdy do celej záležitosti nezatiahla jeho ženskú kamarátku. Následne vidíme postavu v nemocnici, ide o herečku Sophie Charlotte, ktorá si zahrá Magdalu, postavu, ku ktorej ústredný hrdina prechováva city.

Práve to, že jej bolo ublížené, donúti Fassbenderovu postavu, aby sa vydala proti svojim niekdajším zamestnávateľom. Čaká nás poriadne nervy drásajúci triler a od Finchera môžeme očakávať nejeden zvrat. Navyše sem s autorom príbehu chceli prepašovať aj ostrý a poriadne čierny humor, ktorý by slúžil aj ako satira na Generáciu X.

michael fassbender the killer
Zdroj: themoviedb.org

Kritici hlásia jednoznačný triumf

Kombinácia Fincherovej geniality i osobitého ústredného hrdinu filmu na premiére v Benátkach zabezpečila 5-minútový potlesk (standing ovation), kde bol označený za jednoznačný triumf. Vyzdvihnuté bolo hlavne pôsobenie protagonistu, ktorý je na prvý pohľad neľútostný a absolútne vypočítavý, ale odhalenie jeho jemnejšej stránky dokáže dostať jeho život, a tak aj celé smerovanie príbehu absolútne mimo kontroly.

Šťastnejší diváci si snímku už pozreli, pretože 27. októbra sa premietala vo vybraných kinách. My si budeme musieť počkať na zverejnenie na streamovacej službe, našťastie to už však nebude dlho. Na Netflixe si The Killer pozrieme 10. novembra.

Ako sa pozdáva trailer na film The Killer vám? Páči sa vám pôsobenie a herecký výkon Fassbendera? Tiež ste pri ukážke žasli nad zmenami jej tempa? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -