Totálna revolúcia. Na hranie špičkovej hry už nepotrebujete konzolu, postačí vám iPhone

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Resident Evil na iPhone

Držitelia najnovších prenosných zariadení od Applu majú ďalší dôvod na radosť. Cult of Mac priniesol informáciu, že vďaka výnimočnej sile čipov smartfónov (a tabletov) si dokážu užiť vybrané herné tituly v ich plnej kráse. Ako prvá prichádza milovaná hororová hra Resident Evil Village, ktorú teraz môžete mať na iPhone.

Modely iPhone 15 Pro a Pro Max sú totiž vybavené procesorom A17. Ten poskytuje vykresľovanie trojrozmernej grafiky založené na hardwarovom usporiadaní namiesto softwarového, ako tomu bolo na mobilných zariadeniach doteraz. Vo výsledku tak smartfón dokáže 4-násobne rýchlejšie vykresliť grafiku, ktorá tak vyzerá plynulejšie viac realisticky. Navyše vďaka Neural Enginu aj takto vyspelá grafika využíva menej batérie.

Konzolová hra na smartfóne bez obmedzení

Aby mohol Apple naplno ukázať tieto schopnosti nového iPhonu, rozhodli sa vydať hry s rovnakými kvalitami ako na konzole. Ako prvý si na vlastnej koži vyskúšame ôsmy vstup do známej série od spoločnosti Capcom Resident Evil: Village. Ten sľubuje aj v prípade nového portu detailnú grafiku, stále rovnaký zážitok z dobrodružstva z pohľadu prvej osoby a majstrovské rozprávanie príbehu. Hrôza nikdy nebola tak pocitovo skutočná.

Nakoľko ide o port z konzolovej hry, odporúča výrobca použitie ovládaču. Operačný systém iOS, aj ten vo verzii pre iPady, plne podporuje ovládače od Microsoftu, Sony a dokonca aj od výrobcov tretích strán. Hranie myšou a klávesnicou podporované nie je.

Resident Evil Village
Zdroj: YouTube / Resident Evil

Tento titul je len začiatok

Hra je už teraz dostupná na App Store. Stiahnuť si ju môžete zdarma, no vyskúšate si iba limitované časti hry. Plná verzia je k dispozícii za 15,99 dolára. Navyše Capcom ponúka aj DLC balíček s pridanými bonusmi za 9,99 dolára a All Access voucher za 1,99 dolára.

Okrem smartfónov Apple iPhone 15 Pro a 15 Pro Max si hru môžu užiť držitelia iPadov s M1 a M2 procesormi. To zahŕňa všetky aktuálne modely iPad Air a iPad Pro s 11-palcovými 12,9-palcovými displejmi.

Resident Evil: Village na iPhone a iPad je len začiatkom príchodu konzolových hier na tieto zariadenia. Prychystané sú už aj remaster Resident Evil 4 a Death Stranding. V polovici budúceho roka by sme mali dostať aj Assassin’s Creed Mirage.

Čo hovoríte na príchod konzolových hier na iPhony a iPady? Je pre vás ich príchod v plnej kvalite skvelou správou? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -