Sony odkladá predstavenie PlayStation 5 hier kvôli sociálnym nepokojom

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Sony odkladá predstavenie PlayStation 5 hier

Sony chystalo na tento štvrtok, 4. júna o 22:00 nášho času online konferenciu, kde mali byť predstavené detaily ohľadom svojej chystanej konzoly PlayStation 5. Čakať nás mali aj hry, na ktoré sa môžeme tešiť. Ale kvôli sociálnym nepokojom v Spojených štátoch sa rozhodli udalosť odložiť.

Nasledovali tak príklad spoločnosti Google, ktorá chystala živý online stream na predstavenie svojho nového operačného systému Android 11. Vzhľadom na súčasnú situáciu by to ale zrejme neboli správne kroky. Na PlayStation účte na Twitteri sa objavilo aj ich zdôvodnenie:

“Chápeme, že ľudia na celom svete chcú vidieť hry na PS5. Teraz sa ale necítime, že je dôvod tešiť sa a oslavovať, Takže radšej budeme v úzadí, aby skôr vynikli hlasy, ktoré je potrebné teraz počuť.”

Udalosť sa mala odohrávať pod názvom The Future of Gaming (budúcnosť hrania) a mala predstaviť hry, ktoré budú vydané spoločne s konzolou neskôr v tomto roku. Mala trvať vyše hodinu a hráči čakali, čo im prinesie a čo sa o konzole dozvedia nové. Teraz si však budú musieť počkať na nový dátum.

V USA je totiž situácia viac ako napätá. Odohrávajú sa tam masové protesty, pretože bol pri policajnom zásahu neoprávnene zabitý afroameričan George Floyd. Tie však vo veľa prípadoch prerástli do streľby, rabovania podnikov a rozsiahleho vandalizmu.

Plne chápeme a rešpektujeme, že v takejto situácii sa chce aj technologický gigant sústrediť na iné veci. Dúfame, že sa situácia čoskoro upokojí a dostaneme aj náhradný termín na predstavenie PlayStation.

Myslíte si, že je odloženie eventu správnym krokom vzhľadom na situáciu? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: digitaltrends.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -