It’s Morbin‘ Time! Vďaka sociálnym sieťam ide Morbius späť do kín

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Morbius ide naspäť do kín

Morbius sa vracia naspäť do kín vďaka veľkému ohlasu u fanúšikov. Skutočne. Môže za to kampaň zo sociálnych sietí a fakt, že sa film stal na nich trendom. Avšak asi nie celkom tak, ako by si štúdio myslelo. O tomto fakte sme informovali nedávno tiež.

Ako sa informovalo tam, algoritmy nechápu iróniu. Tak si Sony vyložilo, že ľudia chcú vstup žijúceho vampíra do univerza budujúceho sa ohľadom Spider-Mana naspäť. Dúfame, že sa tým tiež nepotvrdí aj pokračovanie, v ktorom by sa vrátil Jared Leto do tejto postavy.

Morbius recenzia
Zdroj: Sony Pictures

Podnetom sú vtipy a mémy

Spomínaný vesmír v podstate naštartoval Venom. Nešlo o žiaden veľký hit, avšak zárobkami v kine aspoň presvedčil štúdio, aby prinieslo pokračovanie. To si zaslúžilo ešte nižšie hodnotenia, ale kvôli očakávaniu druhého symbionta, Carnage, mal stále návštevnosť (a tak aj príjem z kín). Avšak v prípade Morbiusa išlo podľa mnohých o najhorší film s Marvel postavou vôbec.

Preto sa stal terčom mnohých vtipov, mémov a obdobného materiálu na internete. Vďaka tomu išlo o mimoriadne hľadaný výraz, čo je dôvodom, že sa bude opätovne premietať na veľkom plátne. Správu priniesol portál ComicBook, ktorý hovorí o tom, že sa ho štúdio opätovne rozhodlo priniesť do viac ako 1000 kinosál.

Morbius recenzia
Zdroj: Sony Pictures

It’s Morbin‘ Time!

Hneď sa objavili aj reakcie, ktoré hovoria o tom, že meme za to skutočne nemôžu. Podľa týchto komentárov ide o dobrý zámer pre Sony Pictures, aby mohli tento film opäť premietať a zvýšiť tak z neho zárobky. Predsa len, ani v nich nedopadol najslávnejšie. 73 miliónov dolárov na domácej scéne a ďalších 163 miliónov po celom svete nie sú veľké čísla na súčasné veľkofilmy, obzvlášť komiksovky.

Avšak táto verzia by mala značnú medzeru. Ak je už film natoľko neslávne spopularizovaný, prečo by ho niekto opakovane videl v kine? Kvôli recesii? Na hľadanie viacerých meme materiálov? Nech je to ako chce, do vybraných sál prichádza od včerajšieho dňa, 3. júna.

Mal by sa podľa vás Morbius vrátiť aj do našich kín? Ide podľa vás o premyslený ťah štúdia alebo výsledok popularity vďaka vtipom? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -