Morbius 2 sa stal trendom. Môžu však za to vtipy fanúšikov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Morbius 2 sa stal trendom

Na sociálnej sieti je momentálne jedným z najspomínanejších výrazov Morbius 2. Nie, neznamená to, že štúdio Sony chystá už teraz pokračovanie k žijúcemu upírovi z Marvel komiksov, dôvod je značne iný. Avšak možno ešte zaujímavejší. Môžu za to vtipy, meme a podobné reakcie prispievateľov.

Film, kde si zahral hlavnú úlohu Jared Leto, hovorí o dlhodobo chorom lekárovi Michaelovi Morbiusovi. V snahe nájsť liek na svoj stav sa stáva upírom. Film prepadol vďaka svojim otrepaným a zastaralým scénam u kritikov (ich slová, nie naše). U divákov bol prijatý o niečo vlažnejšie, ale stále nejde o žiadne chvály.

Morbius potitulkové scény
Zdroj: screenrant.com

Sinister Six sa nebuduje správnym spôsobom

Pritom bol zaraďovaný do univerza, ktoré sa buduje okolo postavy Spider-Mana. Stretávať sa tu majú jeho nepriatelia a postupne vybudovať tím známy ako Sinister Six. Tento vesmír začal Venomom, ktorý tiež pred pár mesiacmi dostal pokračovanie. Na konci Morbia sme mohli vidieť prichádzať Vultura, ktorý predtým pôsobil vo filmoch s Tomom Hollandom.

Práve táto scéna sa zdala mnohým odfláknutá, nelogická a a tak prijatá najviac kritiky. Sony však so svojimi plánmi aj tak napreduje a plánujú priniesť ďalšieho zo súperov, Kravena the Huntera. Avšak najlepšia vec, ktorú Morbius poskytol, zrejme je, že je stále terčom mnohých internetových vtipov.

It’s Morbin’s Time!

Počínajúc lacnými hláškami. Za jednu určite treba spomenúť slovíčko „morbin’“, ktoré by sa dalo preložiť ako „morbovanie“. Práve do úst komiksového upíra na plátne často v meme materiáloch vkladajú slová „It’s Morbin‘ Time“, teda „Je čas na morbovanie!“. Žartujú, že je to určite replika, ktorú by mal mať v pokračovaní.

Prineste 8 sequelov či troch Morbiusov!

 

Potom sa tam nájdu aj také reakcie, ktoré si žiadajú hneď deväť častí, odkazujúc (aj názvami) na Star Wars filmy. „Požiadavky“ sú aj na film s hercami Andrewom Garfieldom, Tobeym Maguirom a Tomom Hollandom, ktorí by sa jednoducho tvárili, že Morbius vždy existoval v ich univerze. A v neposlednom rade sa hovorí o tom, že ide o najlepšie hodnotený a najziskovejší film všetkých čias a tak je Morbius 2 nevyhnutnosťou.

Algoritmus nerozumie irónii

Ako informuje jeden z používateľov, ľudia by mali byť ale opatrní. Algoritmus, ktorý rieši najvyhľadávanejšie výrazy, nerozumie irónii. Tak si ľudia v podstate pokračovanie pýtajú a privolávajú ho k existencii. Predsa len, osoby stojace za úspešnosťou v štúdiu nebudú príspevky posudzovať individuálne, len ich dopad na sociálnej sieti.

Avšak nie je pravdepodobné, že by po reakciách kritikov a hodnoteniach divákov pokračovanie chystali. Samozrejme, pre Morbia nejde o koniec. Bude sa ďalej objavovať v komiksovom vesmíre po boku iných antihrdinov, pôvodne záporákov. A kto vie, možno sa predsa nakoniec dočkáme aj stretu so Spider-Manom.

Ako vnímate vy fakt, že sociálna sieť berie meme ako hodnotiaci faktor a tak sa Morbius 2 stal trendom? Pobavilo vás to alebo si myslíte, že to dáva reálnu šancu na pokračovanie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -