Trailer na hraný film Pinocchio od Disney nás vracia krásnymi momentami ku klasike

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Pinocchio

Disney opäť siaha do svojho trezoru, aby nám prinieslo hrané spracovanie ich rozprávkovej klasiky. V poslednom čase nám takto priniesli Knihu džunglí, Aladina, Dumba, Krásku a zviera, Levieho kráľa či Mulan. Teraz prinášajú prvý trailer na film Pinocchio, ktorý skvele pretvára známe scény.

Vieme, že detská knižka z roku 1883 od Carla Collodiho tento rok dostáva viacero spracovaní, vrátane jednej temnejšej od Guillerma del Tora. Klasika od myšiaka je však len jedna a tak samozrejme nemôže chýbať zopár odkazov na ikonický animák z roku 1940.

„When you wish upon a star…“

Samozrejme je to najlepšie poznať v momente, keď si Geppetto, teraz v podaní Toma Hanksa, praje, aby bol jeho chlapec živý. Drevorezbár vytvoril bábku a modlí sa k hviezde, pričom počujeme známu skladbu „When you wish upon a star…“, ktorá dala základ znelky celej dekáde ďalších filmov. Jeho želanie vypočuje Modrá víla, ktorú tu stvárňuje Cynthia Erivo.

Cvrčkovi, celému v krásnom CGI prevedení, prepožičal hlas Joseph Gordon-Levitt. Bude chlapca sprevádzať na jeho pestrých a rôznorodých dobrodružstvách. Pinocchio sa musí naučiť akú hodnotu má čestnosť, pretože pri každej jeho lži mu narastie nos. A ak má byť naozaj vedený podľa rozprávky, zistí aj, že zlé správanie má často hrozivé následky.

pinocchio
Zdroj: cinemaholics.com

Pestré charaktery nemôžu chýbať

Samotnú titulnú postavu, drevenú bábku privedenú k životu, nahovorí Benjamin Evan Ainsworth. Z ďalšieho obsadenia sú známi Luke Evans ako takzvaný Coachman, slizký vlastník podniku na Ostrove potešenia, Keegan-Michael Key ako Worthington Foulfellow – klamlivá líška, ktorá sa snaží chlapca zviesť na zlé chodníčky, aj Lorraine Bracco ako hlas čajky Sophie.

Réžiu si zobral na starosť skúsený a dobre známy tvorca Robert Zemeckis. Jeho častý spolupracovník Alan Silvestri sa postará o hudobnú zložku, takže určite so známymi aj novými Disney skladbami nesklame. Snímka má naplánovaný dátum vydania na streamovacej službe 8. septembra.

disney pinocchio
Zdroj: screenrant.com

Dočkáme sa ho už v septembri

Dátum je už blízko a tak sa začali diváci obávať, že sme z nej ešte nič nevideli. Dnes nám ale vďakabohu priniesli prvý trailer na hraný film Pinocchio. Vidíme, že pôjde o pekne a citlivo spracovaný film, ktorý brkne na nostalgickú strunu, prinesie scény, ktoré poznáme a zároveň si zachováva svoju originalitu a novátorský prístup.

Páči sa vám ukážka na hraného Pinocchia? Tiež u vás navodzuje príjemný pocit nostalgie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -