Doctor Strange sa mal ukázať v seriáli WandaVision. Šéf Marvelu teraz vysvetlil, prečo sa tak nestalo

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prečo nebol Doctor Strange vo WandaVison?

Seriál z univerza MCU bol v tomto roku ako balzam pre dušu. Po odkladaných projektoch ako Black Widow, Shang-Chi alebo Eternals to bolo konečne niečo, čo sme od Marvelu dostali. Tieto síce dostaneme neskôr v tomto roku, čo ukazujú epické upútavky. Dostali sme aj Falcona a Winter Soldiera, príbehy Wandy a Visiona však boli po dlhej dobe to, čo sme potrebovali.

Vyskytlo sa k nemu mnoho teórií (snáď každý týždeň iná) a tvorcovia nám dobre vytreli zrak, keď si veci spravili úplne inak. Jedna z nich bola aj o tom, že sa objaví najznámejší mág (nie čarodejník, veď nemá klobúk) z filmového vesmíru Marvelu. A skutočne, šéf Marvelu potvrdil, že Doctor Strange sa mal ukázať v seriáli WandaVision. Prečo sa tak nestalo?

WandaVision recenzia
Zdroj: cineserie.com

Kevin Feige vysvetľuje, prečo sa to nestalo

Posledné číslo časopisu Rolling Stone obsahuje rozsiahly a do hĺbky spracovaný článok o tvorbe tohto seriálu. V ňom je aj rozhovor s Kevinom Feigem, kde sa vyjadril aj k tomu, prečo sa postava hraná Benedictom Cumberbatchom neobjavila. Vysvetlil to takto:

„Niektorí ľudia by mohli povedať aké cool by bolo vidieť Doctora Strange-a. Ale odpútalo by to pozornosť od Wandy. Nechceli sme, aby bol záver iba reklamou na ďalší chystaný film. Aby to vyzeralo takto: ‚Tu máte tohto bieleho chlapíka, ukáže vám ako funguje moc‘.“

Úvod k multiverzám aj Wandine pripomienky reálneho sveta

Samozrejme vieme, že hovorí o filme Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Ten bol oznámený prvý raz na Comic-Cone v San Diegu ešte v roku 2019. Rozprávalo sa aj o tom, že udalosti v seriáli WandaVision budú na toto odkazovať a pekne nás pripravia. Dostali sme peknú potitulkovú scénu, ktorá to veru iba v pár sekundách dokázala. Pôvodne to ale malo vyzerať inak.

Jeden z tvorcov seriálu, Jac Schaeffer povedal, že reklamy, ktoré sme videli, mali svoj význam. Hodinky Strücker či prášok do kúpeľa Hydra mali byť odkazy pre Wandu, ktoré jej mali pripomenúť vonkajší svet. A tie nemal posielať nik iný, ako práve doktor Steven Strange. Odhaliť sa to malo vo finálnej epizóde, kde sa mal ukázať aj Cumberbatch.

doctor strange
Zdroj: Marvel

Prepisovať sa musel seriál aj film

Nakoľko sa ale kreatívne hlavy rozhodli, že by to bolo príliš rušivé a odvádzalo pozornosť od hlavných postáv, museli to zmeniť. A nielen to, ale prepisované muselo byť aj pokračovanie Doctora Strange-a, kde pocestujeme viacerými realitami.

K tomu ale Feige povedal, že tvorivý proces pre Marvel je „nádherná kombinácia oddanej koordinácie a chaosu. Magického chaosu“. Myslíme, že to veľmi pekne vystihol a nemôžeme povedať, že by sme nemali dobré dojmy so seriálu ako takého. Stále sa ukázalo dosť referencií, easter eggov a nechýbali ani cameá. Aj keď sa mnohým fanúšikom zdali neuspokojivé, lebo nesplnili ich teórie (pozeráme sa aj na teba, Ralph Bohner).

Magický chaos sa ešte len riadne rozbieha

V každom prípade dostávame po „suchom“ minulom roku bez Marvel filmu teraz poriadnu nálož. Dva seriály sú za nami, Black Widow pre nami a Štvrtá fáza sa poriadne rozbehne. Veľkým ťahákom v nej bude aj Doctor Strange in the Multiverse of Madness, ktorý by k nám mal doraziť 25. marca 2022.

Je podľa vás oprávnený dôvod, prečo sa Doctor Strange neobjavil vo WandaVision? Radi by ste ho tam videli alebo bolo multiverzum podľa vás dostatočne navnadené? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: movieweb.comcollider.com 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -