Seriál podľa komiksu Usagi Yojimbo mieri na Netflix. Kedy sa na obrazovky dostane Samurai Rabbit?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Samurai Rabbit mieri na Netflix

Komiks Usagi Yojimbo sa zrejme dostal do pozornosti každému z vás. Stan Sekai tvorí toto dielo pod záštitou Dark Horse Comics už takmer tri dekády. Postavička si teda odniesla niekoľko ocenení a objavila sa aj pri iných komiksových postavách. Netflix teraz na jeho základe prinesie seriál Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles.

Seriálu dal svoje oficiálne schválenie aj autor predlohy, ktorý je s ním mimoriadne spokojný. Dielo tvorí spolu s vydavateľstvom Atomic Monster. Za 37 rokov sám napísal aj si nailustroval viac ako 36 hlavných kníh a viacero vedľajších príbehov. Hlavný hrdina sa za ten čas dostal aj do iných komiksov, napríklad sa stretol s Ninja Korytnačkami.

usagi yojimbo
Zdroj: geek-network.com

Chce sa stať najlepším samurajom z rodiny

Príbeh sa odohráva počas éry Edo vo feudálnom Japonsku. Ľudí tu však nahradili antropomorfné zvieratá. Nasledujeme v nej hlavne tínedžerského zajaca, samuraja Yuichiho. Teda, ešte len je na svojej epickej ceste k tomu, aby sa stal samurajom. Je totiž potomok slávneho bojovníka Miyamota Usagiho a tak chce dosiahnuť jeho cti.

Pri tom vedie poriadnu bandu. Nesúrodých hrdinov predstavujú zákerný lovec odmien, prefíkaný ninja, akrobatický vreckový zlodej a chýbať nemôže ani jeho verný spoločník – dinosaurovi podobný jašter známy ako Tokage. Na svojej ceste bojujú s drakmi, metalickými netopiermi či monštrami z iných dimenzií. Avšak svojho cieľa sa nevzdá. Chce sa stať najlepším z klanu Usagi!

samurai rabbit
Zdroj: comicsheatingup.com

Od autorov známych seriálov

Animovaný projekt majú teraz priniesť na streamovaciu službu Candie a Doug Langdalovci. Budú ho režírovať, napísali scenár a aj ho produkujú. Táto dvojica v minulosti napísala niektoré filmy zo sveta Scooby-Doo a seriál The Adventures of Puss in Boots (presne s tým Kocúrom v čižmách zo Shreka), ktorý je tiež na Netflixe.

Hlavnému hrdinovi hlas prepožičal Darren Barnet, ktorého môžeme poznať ako herca z filmu Love Hard alebo seriál Never Have I Ever. Ďalšie hlasy poskytujú Shelby Rabara, Aleks Le alebo Mallory Low.

voice-cast-for-samurai-rabbit-the-usagi-chronicles
Zdroj: whats-no-netflix.com

Dostaneme ho už onedlho

Seriál Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles má podľa novej správy aj stanovený dátum premiéry. Dostať ho máme 28. apríla a sľubovaných je 10 epizód. Zrejme sa môžeme tešiť na kvalitné spracovanie ak samotný autor, Stan Sakai na neho dohliadal, opakovane ho propagoval a hovorí, že je s touto víziou mimoriadne spokojný.

Poznáte komiks Usagi Yojimbo? Čítali ste aspoň jednu z jeho kníh? Pozriete si aj seriál, ktorý je na ňom založený? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -