TRAILER: Naposledy unikli, teraz sa musia vlámať dnu! Na pokračovanie tohto animáku sme čakali 23 rokov

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prvý trailer na Slepačí úlet 2

Netflix prináša prvý trailer na Slepačí úlet 2, ktorý zároveň dostáva podtitul Dawn of the Nugget (teda Úsvit nugety). Pokračovanie populárneho stop-motion animáku od štúdia Aardman Animations z roku 2000 opäť sľubuje podobné dávky zábavných momentov. Nayvše je späť aj stará nemesis a tak nebude núdza o riadny spor!

Kým v prvej časti, ktorú režíroval tvorca značky Nick Park, utiekli z kuracej farmy, teraz ich čaká ešte nebezpečnejšia úloha. Musia sa vlámať do továrne na nugety. Tá je strážená supermodernými vychytávkami (ako laserové kačky), najväčšia hrozba však čaká až vnútri. Operácii totiž nevelí nikto iný ako dobre známa pani Tweedyová – v originálnom znení opäť s hlasom Mirandy Richardson.

Celý kŕdeľ je späť!

Na čele nebojácnej hydiny stojí Ginger (Thandiwe Newton). Hrozby ľudského sveta pre celé slepačenstvo bude odvracať so svojím verným kŕdľom. Ten, samozrejme, tvoria aj Molly a Rocky. Ich hlasy sa vystriedali. Kým v prvom filme ich dabovali Julie Sawalha a Mel Gibson, teraz to budú populárni herci dneška – Bella Ramsey a Zachary Levi.

Zmeny sú aj pri iných postavách. Kohútovi Fowlerovi teraz hlas prepožičia David Bradley a cynickú dvojicu potkanov Nicka a Fletchera nahovorili Romesh Ranganathan a Daniel Mays. Vracajú sa však aj niektoré z pôvodných hlasov. Šampiónku Bunty opäť dabuje Imelda Staunton a naivnú Babs zase Jane Horrocks.

slepačí úlet 2 hlasy
Zdroj: whats-on-netflix.com

Musia zastaviť hypermodernú továreň na nugety

Pridáva sa aj nová postava. Peter Serafinowicz bude smoliarskym biznismenom Reginaldom, ktorý sa chce zapáčiť Tweedyovej. Tento prídavok v jednom z rozhovorov prezradil režisér Sam Fell, ktorý stál za iným projektom pre štúdio – opomínanou komédiou Spláchnutý. Z jeho tvorby je napríklad aj Norman a duchovia.

Jednotka je veľkým úspechom nielen u divákov, ale na daný čas aj v kinách. So svojími ziskami 225 miliónov dolárov je doteraz najúspešnejším projektom so stop-motion animáciou. Divákmi vítané pokračovanie však na veľkom plátne neuvidíme. Na streamovaciu službu Netflix bude uvedené 15. decembra 2023. To nám však nezoberie ani kúsok zážitku!

Ako sa vám páči trailer na Slepačí úlet 2? Pobavil vás? Čo hovoríte aj na návrat pôvodnej záporáčky z prvého filmu? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -