Miyazakiho posledný Ghibli film je už o niečo menej tajomný. The Boy and the Heron sa odhaľuje v ukážke

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na The Boy and The Heron

To úplne najviac dojímavé anime roka sa nám konečne odhaľuje. Prichádza totiž prvý trailer na The Boy and the Heron, čo je posledným filmom od Hayao Miyazakiho, stojaceho za slávnymi kúskami ako Princezná Mononoke alebo Cesta do fantázie. Opäť nás čaká vizuálne nádherné dielo s hlbokými filozofickými myšlienkami.

Snímka je založená na knižnej predlohe s názvom How Do You Live? (Kimitachi wa Do Ikiruka) a tento názov niesla aj v Japonsku. Štúdio Ghibli, ktoré ho pripravovalo, si zvolilo zaujímavú stratégiu. Nezverejňovali žiadne propagačné materiály ani ukážky. Po premiére v domovskej krajine počas leta sa však celosvetové kampane rozbehli.

„Tam, kde smrť končí…“

Samotná ukážka nás ešte viac navnaďuje, pretože nám neprezradí nič z deja. Zachytíme v nej však hrôzy druhej svetovej vojny a prichádza s kryptickým, avšak citlivým odkazom „Tam, kde smrť končí, život si nachádza nový začiatok.“

Ako sme od štúdia zvyknutí, film bude plný fantázie, nadprirodzených bytostí a sekvencií, ktoré siahajú aj za hranice našich snov.

Príbeh sa zameriava na mladého chlapca Mahita, ktorý vo vojne utrpel srdcervúcu rodinnú stranu. Aj kvôli nej sa so svojím otcom presťahoval na vidiek, kde navrhuje lietadlá pre japonskú armádu. Tu si tvorca opäť berie inšpiráciu z vlastného života – jeho otec bol dizajnérom vojenských lietadiel.

the boy and the heron
Zdroj: comingsoon.net

Úžasná, zarážajúca fantazmagória

V izolácii Mahito skúma svoje okolie, kým nenarazí na opustenú vežu. Tam stretáva šedú hovoriacu volavku, ktorá mu prezradí, že vo svete, do ktorého môže cez vežu vstúpiť, odhalí veľké tajomstvo. Zo zvedavosti neodolá a potom nasleduje niečo, čo prvý diváci nazvali „úžasnou, často zarážajúcou fantazmagóriou.“

Film je výnimočný aj kvôli tomu, že ide naozaj o posledný Miyazakiho projekt. Naposledy priniesol pred 10 rokmi krásnu drámu Zdvíha sa vietor. Povedal však, že pre tento sa musel vrátiť a rozpovedať posledný kúsok, ktorý tak pripomína útržky z jeho života. O to viac sa nemôžeme dočkať premiéry, ktorá je naplánovaná na 8. decembra 2023.

Uchvátil vás trailer na anime The Boy and the Heron? Máte po ňom aspoň trochu väčšie tušenie, čo sa deje? Neviete sa tiež dočkať posledného Miyazakiho filmu? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -