Trailer na The Bikeriders: Austin Butler, Jodie Comer a Tom Hardy v zlatej ére motorkárskeho gangu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na The Bikeriders

Ešte čerstvo z filmového festivalu Telluride prichádza trailer na drámu The Bikeriders, ktorá nás zavedie do zlatej éry motocyklov. Postaral sa ňu režisér Jeff Nichols, ktorého môžeme poznať ako autora filmov Lovingovci alebo Polnočné dieťa. Aj keď sa zameriava na fiktívny gang, založený je na skutočných udalostiach, ktoré vo svojej rovnomennej fotoknihe zachytil Danny Lyon.

Práve jeho zbieranie materiálu nám prináša tento príbeh. Rozpovie mu ho Kathy (Jodie Comer), žena so silnou vôľou, ktorá však v lete 1965 stretáva divokého a bezstarostného jazdca na motorke Bennyho (Austin Butler). Veľmi rýchlo si ho berie za muža, rovnako rýchlo však práve vzniká aj gang Vandals.

Vzostup gangu v zlatej ére motocyklov

Najprv ho ako lokálny klub spájali rovnaké veci – dobré časy, láska k vrčiacim strojom a rešpekt k ich silnému lídrovi Johnnymu (Tom Hardy). So vzostupom a časmi slávy, ktoré sa tiahnu cez dekádu, však Kathy rýchlo začína chápať, že musí s Johnnym súperiť o Bennyho pozornosť.

S neskrotnými a neskrotenými povahami sa život vo Vandaloch stáva čoraz viac nebezpečným. Kým sa z neho stane zlovestná a obávaná skupina, musí trojica vykonať svoje vlastné rozhodnutia – či už sú ohľadom lojality ku klubu alebo jeden k druhému.

the bikeriders
Zdroj: outkick.com

Nabité herecké obsadenie v „novej americkej klasike“

Režisér tak pod taktovkou štúdia 20th Century Fox prináša nielen unikátny filmový kúsok, ale navyše aj pôsobivú hlavnú hereckú trojicu. K nim sa pridávajú o nič menej talentovaní umelci. Sú nimi Michael Shannon, Boyd Holbrook, Norman Reedus či Mike Faist. Spolu budú tvoriť „subkultúru bojachtivých, pomádou pokrytých jazdcov na motorkách v 60. rokoch“.

Snímka už mala svoju premiéru na spomenutom filmovom festivale. Diváci odtiaľ odchádzali nadšení a nešetria chválami. Nazývajú ho „novou americkou klasikou“ či „pôsobivým dobovým kúskom, ktorý je úchvatný, sexy a plný pästných súbojov“. My sa však na jazdcov budeme môcť pozrieť až 1. decembra, na kedy je naplánovaná premiéra v kinách.

Ako vás zaujal trailer na film The Bikeriders? Tiež z neho cítite dýchať dobovú atmosféru? Užívate si jazdu spolu s postavami? Čo hovoríte na jeho obsadenie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -