Trailer na film Ferrari ukazuje Adama Drivera bojovať na trati aj v osobnom živote

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Ferrari

Spoločnosť NEON nám prináša prvý trailer na film Ferrari. Ten nebude len filmom o jednych z najslávnejších pretekov minulého storočia, ale aj osobným príbehom muža, ktorý spoločnosť založil a jeho rodiny. Ukážka skvele strieda pretekajúce autá talianskou krajinou s hádkami, bojmi v súkromnom živote a ich bolesťou.

Dráma nás zavedie do leta roku 1957, kedy Enzo Ferrari už prekročil päťdesiatku (Adam Driver, ktorý ho hrá, tak musel dostať šediny). Je to 10 rokov odvtedy, kedy so svojou ženou Laurou (Penélope Cruz) založili spoločnosť. Tá teraz čelí bankrotu. Známy podnikateľ si navyše prechádza stratou svojho syna a tak sa všetko rozhodne staviť na jeden moment.

Všetko stavil na jeden moment

Ním sú riskantné preteky Mille Miglia. Ale ako môžeme vidieť, svojimi vozidlami si je absolútne istý – hovorí, že ak niekto nasadne do jeho auta, určite vyhrá. Tieto momenty sú založené aj na životopisnej knihe Enzo Ferrari: The Man and the Machinektorú napísal novinár Brock Yates.

Okrem spomenutej dvojice si tu zahrá napríklad Shailene Woodley, ktorá stvárni Linu Lardi, Enzovu sekretárku, v ktorej náruči nachádzal komfort po rodinnej tragédii. Ďalej tu hrajú Sarah Gordon, Gabriel Leone, Jack O’Connell alebo Patrick Dempsey.

trailer ferrari
Zdroj: gq-magazine.co.uk

Osobné straty a hľadanie komfortu

Snímka je vysneným projektom režiséra Michaela Manna, ktorého môžeme poznať ako autorov filmov Posledný Mohykán či Collateral. Záujem má o neho už 20 rokov a o hlavnej úlohe jednal s Christianom Baleom či Hughom Jackmanom. Po potvrdení Drivera, pre ktorého ide za posledný čas o druhú rolu talianskeho biznismena, sa produkcia vo februári minulého roka opäť rozbehla.

Zachytil osobné tragédie muža, ktorý stojí za značkou áut, ktorú rozozná azda každý. Bude aj pretekárskym filmom a zábery na postaršie modely potešia nejedného automobilového nadšenca. Snímka bola uvedená na filmovom festivale v Benátkach počas augusta, do kín sa pre široké publikum dostane 25. decembra.

Ako sa vám páči trailer na film Ferrari? Ako hodnotíte, že pretekársky film prepája s osobnými tragédiami zakladateľa značky, ktorého hrá Adam Driver? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: independent.co.uk, theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -