Ako sa zrodila filmová hudba? Bradley Cooper nám to predvedie v novinke s názvom Maestro

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Maestro

Netflix prináša prvý teaser trailer na film Maestro, ktorý bude životopisnou drámou o Leonardovi Bernsteinovi. Bol skladateľom muzikálovej a filmovej hudby a stal sa jedným z najvyplyvnejších dirigentov všetkých čias. Zahrá si ho Bradley Cooper, ktorý je v istých scénach ako zobrazený umelec zamaskovaný naozaj perfektne a na nespoznanie.

Snímka sa však nebude venovať primárne jeho profesionálnemu životu, ale hlavne životu s jeho manželkou Feliciou Montealegre Cohn Bernstein. Ju vo filme stvárni Carey Mulligan. Má byť tak „emocionálne epickým portrétom rodiny a lásky a zároveň milostným listom životu, umeniu a Maestrovi.“

Emocionálny a epický portrét lásky a rodiny

Životný príbeh tejto dvojice sa bude tiahnuť počas obdobia až tridsiatich rokov. Na čiernobielych záberoch vidíme ich postupné spoznávanie na párty v roku 1946 a šikovným strihom prechádzajú cez sály a divadelné haly. Budeme sa dostávať cez ich dvoje zásnuby, 25 rokov manželstva a tri deti: Jamie Bernstein, Alexander Bernstein a Nina Bernstein Simmons.

Ich si zahrajú Maya Hawke, Sam Nivola a Alexa Swinton. Maestrovu sestru Shirley, ktorá bola uznávanou producentkou, stvárni Sarah Silvermann. Súčasťou bude aj vtedajšia známa herečka Cynthia O’Neal, ktorú tu bude hrať Miriam Shor. Ďalej budú účinkovať Gideon Glick, Sara Sanderson, Kate Eastman či Michael Urie.

maestro
Zdroj: whats-on-netflix.com

Veľké mená v obsadení aj za kamerou

Réžie sa ujal samotný Cooper, pričom mu scenár napísal Josh Singer, producent úspešných seriálov Spotlight či Posledná vec, čo mi povedal. Pri príprave filmu po obdobie troch rokov často navštevoval skutočnú rodinu Bernsteinovcov, aby čo najlepšie vystihol podstatu života kultúrnej ikony. Za produkciu snímky sa postavili veľké mená – Martin Scorsese a Steven Spielberg. Ďalšími sú Kristie Macosko Krieger, Fred Berner a Amy Durning.

Citlivý náhľad do života dvojice, ktorá si rozumela aj bez slov a výborné práce kostymérov a vizážistov pre túto romantickú životopisnú drámu si budeme môcť pozrieť ešte tento rok. Do vybraných kín bude uvedená 22. novembra a na streamovaciu službu sa dostane 20. decembra.

Nadchol vás teaser trailer na film Maestro? Páči sa vám stvárnenie legendárneho umelca Bradleym Cooperom? Čo hovoríte na to, že pôjde o osobnú drámu v živote z jeho manželkou? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -