TRAILER: Z Nicolasa Cagea je krvilačný šialenec. Nový film ťa odrovná desivou atmosférou

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nicolas Cage je na nezastavenie a vydáva jeden film za druhým. O tom, že jeho úlohy sú v posledných rokoch mimoriadne rozmanité, teraz svedčí aj prvý trailer na jeho novinku Butcher’s Crossing, ktorú Cage natočil v spolupráci so Sony Pictures. Vo  westernovom trileri sa z filmovej ikony stane skúsený lovec, ktorý bude musieť bojovať nielen s nehostinnými podmienkami, ale aj s vlastnou príčetnosťou.

Cage v novej snímke stvárni Millera, záhadného strážcu hranice, ktorého prichádza navštíviť mladík Will Andrews v podaní Freda Hechingera. Ten opustil Harvard, aby sa vydal hľadať dobrodružstvo, ktoré nájde práve po boku zoceleného Millera. Dvojica sa spoločne vydáva do odľahlého údolia, kde drsné elementy preveria ich výdrž a poriadne otestujú aj ich príčetnosť.

Komentár o ľudskej povahe a vzťahu k prírode

Film je založený na knihe, ktorú napísal John Edward Williams. Do podoby scenára ju pretvoril Gabe Polsky, ktorý je zároveň aj režisérom. Poznať ho môžeš ako autora filmov Red Penguins či pôsobivého dokumentu In Search of Greatness. Ten snímku popisuje nasledovne:

„Epické dobrodružstvo z hraníc, ktoré je strhujúcim komentárom o ľudskej povahe, ambícii, maskulinite a vzťahu človeka k jeho prírodnému prostrediu.

Trýznivý príbeh o prežití na hrane zdravého rozumu

Dej sa bude odohrávať v 70. rokoch 19. storočia a podľa režiséra „rozpustí mýty o modernej Amerike.“ Je trýznivým príbehom o prežití s človekom, ktorý pomaly skĺza k vlastnej šialenosti. S pôsobivými zábermi dokonca nervozita a napätie narastajú aj v samotnej ukážke.

Okrem spomenutej dvojice hercov si v novinke zahrajú Xander Berkeley, Rachel Keller, Jeremy Bobb, a Paul Raci. Snímka už mala svoju premiéru na filmovom festivale v Toronte, pre širšie publikum bude zverejnená na budúci mesiac. Premiéra v kinách je naplánovaná na 20. októbra 2023.

Ako sa vám pozdáva trailer na western Butcher’s Crossing? Tiež z neho cítite narastajúce napätie a neistotu? Ktorá čas ukážky vás zaujala najviac? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -