Bill & Ted 3 bude obsahovať aj dcéry hlavných hrdinov. Budú rovnako strelené ako otcovia?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bill and Ted 3 po dlhých rokoch

Bill and Ted 3 je sci-fi komédia, na ktorú fanúšikovia veľmi dlho čakali. Predošlá časť vyšla ešte v roku 1991, takže by sme čoskoro čakali tri dekády na vydanie ďalšej časti. A nadšenie bolo veľké, keď bolo oznámené vydanie Bill and Ted Face the Music (Bill a Ted čelia hudbe).

Séria je u nás menej známym dielom, v zahraničí ale berie rovnaké úspechy ako jej podobné dielo Návrat do budúcnosti. Niet sa čomu čudovať, keď tematika je podobná. Ide o cestovanie v čase, avšak tentoraz v telefónnej búdke. Pripomína vám to seriál Doctor Who? Nie je to náhoda, tvorcovia to zamýšľali.

bill a ted budka
Zdroj: rollingstone.com

Excelentné dobrodružstvo ústrednej dvojice

Dej sa zameriava na dvojicu mladých študentov Billa Prestona a Teda Logana. Sú posadnutí hudbou a majú založenú aj vlastnú kapelu, ktorá nemá extrémny úspech. Všetko ale zmení ich prospech v škole. Ak totiž nespravia záverečný test, prepadnú. A to by znamenalo ich odlúčenie.

K tomu ale nesmie prísť. Ich kapela Wyld Stallyns totiž môže zmeniť fungovanie celého sveta. A tak ich príde varovať osoba z budúcnosti, ktorá im poskytne stroj na cestovanie časom. Takto sa púšťajú do najvernejšieho spracovania projektu na hodinu histórie – s jej reálnymi osobnosťami.

bill a ted osobnosti
Zdroj: previews.com

Krásne slovné hračky, historické reálie aj postavy dali filmu nezabudnuteľný štatút kultu. Druhá časť to posunula ešte o trošku ďalej a naši hrdinovia sa vydávajú na cestu peklom vystrihnutým z Danteho diela. Dokonca sa im podarí stretnúť aj so smrťou

Herci tomu dodali štýl

Séria by možno nemala taký úspech nebyť hlavných hereckých predstaviteľov. V úlohe Teda sa predstavil vtedy ešte veľmi mladý Keanu Reeves (už len preto sa oplatí pozerať) a Billa stvárnil Alex Winter. Bláznivých, mierne spomalených, ale prefíkaných tínedžerov zahrali skvele.

bill and ted
Zdroj: bristolfilmfestival.com

Bill and Ted 3 už vyzeral, že nikdy nevznikne. Avšak z iniciatívy hercov (a po úspechu Reevesa ako Johna Wicka) mu dali producenti opäť zelenú. Scenáristi a tvorcovia sa vyjadrili, že chcú zachovať pôvodného ducha a čaro série, ale zároveň poslednú časť prispôsobiť aj dnešnej dobe. Krátky popis filmu znie zatiaľ takto:

„Nasledujúc prvé dve dobrodružstvá z roku 1989 a 1991, stávky sú vyššie ako predtým pre Williama Bill S. Prestona Esq. (Winter) and Theodora Teda Logana (Reeves). Aby naplnili svoj rock and rollový osud, sú priatelia v strednom veku poslaní na novú cestu. Návštevník z budúcnosti ich varuje, že iba ich pieseň dokáže zachrániť svet a priniesť rovnováhu vesmíru. Počas svojej cesty dostanú pomoc od svojej rodiny, starých priateľov a zopár hudobných legiend.“

Legendy z hudobného sveta by mali byť vraj Jimi Hendrix či samotný Mozart. Avšak, čo nám je známejšie je, že rodina sa bude týkať hlavne dcér hlavných hrdinov, ktoré sa v tejto časti objavia. Už len samotný fakt sledovať tieto dve postavy ako otcov z predmestia je dosť komický.

bill a ted dcery
Zdroj: comingsoon.net

Dcéry obsadili sympatické herečky

Postavy ženských potomkov si zahrajú Brigette Lundy-Pain ako dcéra Teda a Samara Weaving stvárni rolu Billovej dcéry. Podľa slov nových hrdiniek sú pripravené kráčať v stopách otcov. Samara sa v nedávnom rozhovore pre portál Collider vyjadrila takto:

„Povedala by som, že jablko nepadá ďaleko od stromu. Sú však trochu šikovnejšie ako ich otcovia. Dokážu si spočítať dva a dva rýchlejšie, ale nie sú si toho plne vedomé a stále majú detský náhľad na svet. Dokážu sa však veľmi, veľmi vytočiť, ak im poviete o niečom zlom. Ale sú rovnako posadnuté hudbou ako ich otcovia. Je to jednoducho ich celý svet.“

Bill and Ted Face the Music už teraz vyzerá ako veľmi podarené pokračovanie a správna pocta sérii. Návrat hereckých legiend nemôže dopadnúť zle a pridanie nových postáv dcér podobných svojim otcom rozhodne nie je zlým krokom. Už teraz sa tešíme na hudobnú cestu plnú hlášok, rocku a humoru.

Videli ste predošlé časti Billa a Teda? Tešíte sa na postavy dcér v tretej časti? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -