Thor: Láska a hrom – Peter Dinklage a Jeff Goldblum boli vymazaní, Lena Headey čelí žalobe

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Z filmu Thor: Láska a hrom boli vymazaní herci

Štvrtý film s bohom hromu z Marvel univerza sa nezadržateľne blíži do kín. Jeho herecké obsadenie je poriadne nabité, ale podľa nových správ, pochádzajúcich aj od jedného z predstaviteľov, boli z Thor: Láska a hrom vymazaní traja herci. Pri jednej z nich sprevádza uvedenie aj kontroverzia.

Samozrejme, ako hlavného hrdinu tu vidíme Chrisa Hemswortha. Ten sa znovu uvidí so svojou ex-priateľkou Jane Foster, ktorú si stvárňuje Natalie Portman. Ich spojencom bude aj Valkyrie, ktorá aktuálne vládne Asgardu. V jej úlohe sa vráti Tessa Thompson. Panteón bohov sa však rozrastie aj o tých gréckych, hlavného z nich, Dia, stvárňuje Russell Crowe.

dĺžka thor láska a hrom
Zdroj: wall.alphacoders.com

Zoskupenie malo byť ešte rozsiahlejšie

To ešte nehovoríme o navrátenom tíme Strážcov galaxie. Tvoria ich herci Chris Pratt, Karen Gillan, Pom Klementieff, Dave Bautista a hlasy Vina Diesela a Bradleyho Coopera. Avšak žiadny správny komiksový film by nebol kompletný bez poriadneho záporáka. Tým je tu Gorr the God Butcher, teda zabijak bohov.

Do jeho role sa ku komiksovému svetu vrátil Christian Bale. Ten sa aktuálne objavil na YouTube kanáli Prensaescenario. Rozprávali práve o hercoch v tejto snímke a treba povedať, že vyzdvihol výkony tých ústredných a veľmi si chválil spoluprácu s nimi. Avšak uviedol aj šokujúcejšiu správu.

Christian Bale o spoluprácach, ktoré nebudú vo finálnom strihu

S režisérom Taika Waititim nakrútili aj scény s Peterom Dinklageom a Jeffom Goldblumom. Povedal to týmito slovami:

„Taika jednoducho vytvoril skutočne, skutočne dobré obsadenie. A to aj v každom, koho sme nespomenuli. Pracoval som aj s Peterom Dinklageom, aj keď nie je vo finálnom filme, pracovali sme spolu. Je fantastický. Rovnako ako Jeff Goldblum, ktorý nie je vo finálnom filme. Ako vidíte, veľa vecí skončilo v strižni, ale boli to krásne, brilantné veci.“

Waititi musí „žonglovať“ s mnohými vecami

Ak sa ho pýtali, prečo sa tak stalo, povedal, že jednoducho preto, že je to Waititi. Musí spracovávať toľko vecí a „žonglovať s nimi“. Preto sa stalo, že zo štvrtého Thor boli niektorí herci aj vymazaní. Obaja však už mali minulosť v Marvel filmoch. Komentáre pod videom špekulujú o tom, že dôvodom mohlo byť, že ich Gorr zabil, ale štúdio si ich chce ponechať do ďalších projektov.

Dinklage sa objavil vo filme Avengers: Endgame ako Eitri, kráľ trpaslíkov. Bol to práve on, kto ukul Thorovi jeho novú zbraň, Stormbreaker. Goldblum sa objavil v predošlom filme, Thor: Ragnarok. Vystupoval ako excentrický Grandmaster, samozvaný vodca planéty Sakaar. A postavil proti sebe do ringu boha hromu a Hulka.

thor goldblum dinklage
Zdroj: thedirect.com

Uvidíme ich niekedy?

Pri oboch boli dohady, že vo filme budú, teraz však vidíme, že v jeho verzii pre kiná sa neobjavia. Zostáva nám dúfať, že ich uvidíme aspoň v bonusových materiáloch, napríklad pri vydaní na Blu-ray. Jedine tak sa dozvieme, či Gorrov mystický meč tiež pochádza z dielne trpaslíkovho kováča.

Iným prípadom je však Dinklageova spolu-hviezda zo známej Hry o tróny. Hovoríme o Lene Headey, ktorá si tam zahrala Cersei Lannister. Mala sa objaviť aj v tomto filme, vraj dokonca na žiadosť samotného režiséra. Do jeho konečnej verzie sa nedostala, teraz kvôli tomu čelí žalobe.

thor lena headey
Zdroj: thedirect.com

Herečka kvôli filmu čelí žalobe

Odhalil to portál Variety. Informoval, že spoločnosť Troika, teda bývalá britská agentúra, vymáha od herečky poplatky za viaceré projekty. Sú nimi film 9 Bullets, seriál Rita a predovšetkým, Thor: Láska a hrom. Požadujú od nej pol milióna dolárov za jej zisky z filmu.

Je teraz otázne, aké kroky podnikne samotná herečka. Nakoľko boli viacerí herci z filmu Thor 4 vymazaní, bolo by možné, že by žiadala prevydanie, v ktorom by sa nachádzala aj ona. Rovnako by zostávalo otázkou, či by takáto verzia išla opätovne do kín alebo už priamo na Disney+. 500 000 dolárov je predsa len dosť veľká suma na to, aby nechala herečku chladnou. Ako teda spor dopadne a či sa dozvieme o jej úlohe budeme starostlivo sledovať.

Čo hovoríte na odstránené scény s týmito hercami? Chceli by ste vidieť Eitriho a Grandmastera? Ako si myslíte, že dopadne spor s Lenou Headey? Dozvieme sa niekedy o jej úlohe? Dajte nám vedieť vaše názory v komentároch.

Zdroj: thedirect.com, thedirect.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -