40 minút záberov, ktoré ste nikdy nevideli. Pán prsteňov dostal špeciálne video

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Pán prsteňov po dvoch dekádach odhaľuje skryté poklady

Je to neuveriteľné, ale už je to skutočne 20 rokov odkedy film Návrat kráľa ukončil jednu z najlepších, ak nie vôbec najlepšiu, fantasy ságu našej doby Pán prsteňov. Famózne spracovaná fantasy trilógia z pera J.R.R. Tolkiena je dodnes milovanou nielen u skalných fanúšikov, ale presah má aj pre obecenstvo mimo žánru fantasy. Pán prsteňov odhaľuje zákulisie aj po dvoch dekádach, ako skvelý darček v výročiu teraz dostávame štedrú porciu doposiaľ nezverejnených záberov. 

Jednu z najepších filmových trilógii všetkých čias (podľa serverov IMDb, ČSFD a dokonca najlepšiu značku podľa Rotten Tomatoes) priniesol ako režisér Peter Jackson. Produkovala ho a scenár k nemu napísala Fran Walsh. Nakrúcanie na Novom Zélande by sa však nezaobišlo bez dôležitých súčastí – vytváraní kulís, miniatúr, kostýmov, zbraní či maskovania hercov.

Prenášanie Stredozeme na filmové plátno

Praktické efekty a vyššie spomenuté súčasti mala na starosti dielňa Weta Workshop. Tento rok mali skutočne náročný, pretože k výročiu obehávali festivaly, na ktorých rozprávali aké to bolo pracovať na takejto veľkolepej filmovej značke. Popri tom si však stále našli čas, aby pre fanúšikov priniesli 40-minútový pohľad do zákulisia.

„20 rokov dozadu sme mohli byť svedkami rozuzlenia epického príbehu, ktorí fanúšikovia v očakávaní sledovali po kinách na celom svete, príbehu, ktorý sme aj my formovali počas siedmych, neustále sa meniacich rokov.
Nech je predstavivosť človeka akýkoľvek, nedokážeme vidieť budúcnosť. Kto vtedy mohol tušiť, že projekt, ktorý začal iba v pár malých štúdiách, vyrastie v tak veľkolepú ságu, ktorú si užívajú milióny fanúšikov po celom svete? Výsledkom je umelecký odkaz a rozprávanie, ktoré je uznávané a oslavované aj dnes. Aj keď sme tieto pocity vyjadrili veľakrát predtým, ich hodnota sa nemení – sme poctení, že sme mali takú príležitosť podieľať sa na tak milovanom príbehu.
Aby sme našu radosť zdieľali, prosím, užite si túto zbierku cenných spomienok z dní, keď sme načrtávali, modelovali sochy, skúmali, maľovali, vyrábali, tvorili a predovšetkým – snívali o rozsiahlom svete Stredozeme“.

Správny čas na opätovné pozretie trilógie

Každý fanúšik trilógie Pán prsteňov iste ocení tento náhľad do zákulisia, v ktorom sa pozeráme na tvorbu ikonických lokácií, zbraní, kostýmov či masiek.

Vidieť môžeme spoluprácu s hlavnými hereckými hviezdami a ako sa z Iana McKellena stal Gandalf či z Orlanda Blooma Legolas. Ešte si k tomu pustiť niektorý z ikonických soundtrackov od Howarda Shora a silná túžba v opätovné zhliadnutie je na svete. A kedy inokedy ak nie na 20. výročie od premiéry Návratu kráľa.

Ako sa vám páčil takýto náhľad na tvorbu efektov kostýmov či masiek pre Pána prsteňov? Pocítili ste túžbu si pozrieť trilógiu znova? Máte to v pláne? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: firstshowing.net; Weta Workshop

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -