Ježko Sonic, Tom a Jerry a teraz je na rade ďalšia ikona. Podobné spracovanie dostane aj Ružový panter

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Ružový panter ako kombinácia filmu a animácie

Len pred pár dňami sme vám priniesli trailer na najnovšie spracovanie Toma a Jerryho. To po dlhom čakaní dostáva kombináciu hraného filmu a animácie, aby sme si mohli postavičky vychutnať tak ako ich poznáme. A teraz bolo oznámené, že podobné spracovanie dostane ďalšia ikonická postavička, ktorú si pamätáme z detstva. Je ňou Ružový panter.

Jeho odkaz je tu s nami už viac ako 50 rokov. Toho sú si dobre vedomí aj v spoločnosti MGM, pod ktorú patrí. Jej predseda Michael De Luca povedali, že je načase predstaviť najviac milovanú značku ich spoločnosti aj novému publiku. A pôvodným fanúšikom tak, ako to nikdy predtým nevideli, na veľkom plátne.

ruzovy panter peter sellers
Zdroj: entertaiment-focus.com

Postavička má bohatú históriu

História tejto postavičky je naozaj bohatá. Prvý raz sme sa s ním mohli stretnúť vo filme z roku 1963, kedy tento názov označoval predovšetkým drahokam, o ktorý sa vo filme jednalo. Úlohu popleteného a koktajúceho detektíva si tu zahral Peter Sellers a podľa mnohých je jeho stvárnenie skutočne nezabudnuteľné. Ružový panter ako postava sa tu ukázal iba v úvodných animovaných titulkoch.

A netreba ani dodávať, že aj práve nimi sa veľmi preslávil. Veď skúste si v hlave rozpojiť jeho a tú ikonickú zvučku. Jednoducho nemožné. Za ňu vďačíme skladateľovi Henrymu Mancinimu. Netrvalo dlho a úspech postavičky bol pretavený do niekoľkých animovaných filmov. Následkom toho dostal od roku 1969 aj vlastný seriál. A určite každý z nás videl aspoň nejakú epizódu.

Dostatok filmov a ešte viac animácie

Filmov s inšpektorom Clouseaom bolo natočených odvtedy nespočetne (no dobre, klamali by sme, oficiálne ich bolo 12). Od 60. do 90. rokov to bolo 10 filmov (Návrat ružového pantera, Pomsta ružového pantera, či dokonca Romanca ružového pantera). V roku 2006 sme sa dočkali jemného rebootu, kedy sa hlavnej úlohy ujal Steve Martin. Už nemala taký úspech, avšak určite tiež stojí za pozretie.

Prvé filmy vytvoril scenárista a režisér Blake Edwards, ktorý bohužiaľ už nie je medzi nami. Ale naopak, lepšou novinkou môže byť, že jeho manželka Julie Andrews Edwards pracovala na niekoľkých neskorších filmoch a tento nasledujúci bude produkovať. Spolu s menami ako Dan Lin, Jonathan Eirich a Walter Mirisc.

ruzovy panter steve martin
Zdroj: rogerebert.com

Od tvorcu Ježka Sonica

O réžiu sa postará Jeff Fowler. S týmto formátom už rozhodne skúsenosť má, pretože nám skôr v tomto roku priniesol Ježka Sonica. V jeho prípade si dal poradiť od ľudí na internete, aby výsledok priviedol k úspešnému koncu. Dúfame, že takýmto spôsobom sa mu podarí spracovať aj Ružový panter.

Scenár má napísať Chris Bremner, ktorý priniesol pokračovanie Bad Boys navždy. O úspechu filmu netreba príliš hovoriť, stačí, že bol potvrdený aj štvrtý diel. O tom, či sa mu podarí vymyslieť dobrý príbeh pre popleteného detektíva a jeho ružového soka netreba dlho polemizovať. Či bude mať ale film celkovo úspech a či sa mu podarí obstáť medzi ostatnými, ktoré ponúkajú v poslednom čase podobné spracovanie, to uvidíme až keď nám ho bližšie predstavia.

Čo hovoríte na to, že ďalšia obľúbená postavička, Ružový panter, dostane kombináciu hraného filmu a animácie? Páčia sa vám takéto spôsoby? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com 

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -