Thanos aj Kang boli len slabý odvar. Marvel má nového najväčšieho záporáka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nahradia najväčšieho záporáka v Marvel vesmíre

Kang Dobyvateľ mal byť pre Marvel filmové univerzum nový veľký záporák. Dokonca mal niesť podtitul z jeho menom aj jeden z nasledujúcich Avengers filmov. Hrozba podobná ako Thanos, ba dokonca ešte väčšia, sa však čoraz viac ukazuje ako nie príliš vhodná voľba. Po správach o Variety sme aj my pokryli krízu tohto štúdia, pri ktorej spomenuli aj to, že sa uvažuje nad výmenou za iného záporáka.

Nepriateľ bol predstavený celkom netradične ako hlavný antagonista filmu Ant-Man a Wasp: Quantumania. Áno, mohli sme ho vidieť už pri konci prvej série Lokiho, vtedy však išlo o jeho najmenej hrozivú verziu. V treťom Ant-Manovi sa nám predstavil poriadny záporák, ktorého strašné smerovanie sa ešte mocne znásobilo. Doslova.

Kang Loki Jonathan Majors
Zdroj: YouTube – TopMovieClips

Hrozba sa násobila multiverzom MCU

Potitulková scéna najnovšieho Ant-Mana nám ukázala, ako sa zhromažďujú nespočetné verzie postavy z rôznych vesmírov a časov. Podľa fanúšikovskej teórie sme mohli byť svedkom začiatku tohto rozvrstvovania cez postavu Victora Timelyho v druhej sérii Lokiho (viac prezrádzať nebudeme kvôli prípadným spoilerom).

Zdá sa ale, že fanúšikov chystaná hrozivá postava až tak nebaví. Nižšie čísla sledovanosti dávajú tak kreatívcom v spoločnosti jasný signál, aby hľadali inú cestu. Mimo poklesu množstva divákov je tu však výrazne väčší problém. Ním je samotný herecký predstaviteľ Jonathan Majors.

Hlavným problémom je herec

Počas marca Majorsa zatkli pre obvinenia z napadnutia a sexuálneho zneužívania. Marvel sa v tom čase rozhodol čakať, či sa ukážu ako pravdivé. Ďalšie dievčatá, ktoré boli jeho obeťami sa však začali ozývať počas apríla a septembra. Práve počas tohto mesiaca sa konalo ročné zasadanie predstavenstva štúdia, na ktorom jeho šéf Kevin Feige prvý raz otvoril tému náhrady herca.

Situácia sa ešte viac vyostrila minulý mesiac. Iba krátko predtým, ako mal mať herec ďalšie vypočúvanie na súde sa ozvala jeho bývalá priateľka, s ktorou bol vo vzťahu počas nakrúcania Quantumanie. Oznámila, že herec ju napádal tak hrozivo, že musela dokonca vyhľadať lekársku pomoc počas svojho pôsobenia v Londýne.

jonathan majors kang
Zdroj: themoviedb.org

Kang v ďalšej Marvel fáze s iným hercom?

Sudca z New Yorku po nových informáciách zamietol 25. októbra Majorsovi akékoľvek právo na odvolanie. Počas novembra ho čaká riadny súd, ktorý sa môže skočiť aj basou. Je teda jasné, že štúdio s ním nebude počítať naďalej.

Samozrejme, existuje možnosť, že by ho nahradili iným hercom. V MCU sa to už niekoľkokrát stalo. Najlepším príkladom je postava War Machine, pri ktorej Don Cheadle nahradil pôvodného herca Terrencea Howarda.

Druhou, zrejme pre Marvel zaujímavejšou cestou by bolo nahradiť ho inou postavou. Ako logická voľba sa naskytuje Doctor Doom. Dohady o jeho príchode kolujú internetom už nejaký čas. V komiksoch je mocným súperom, ktorý svojou chladnou vypočítavosťou a premyslenými plánmi neraz poriadne potrápi aj najlepších hrdinov.

Doctor Doom
Zdroj: Marvel

Výmena za Doctora Dooma by dávala perfektný zmysel

Doctor Doom je taktiež dôležitým protivníkom Fantastickej štvorky, ktorej príchod do MCU napäto očakávame. Navyše, práve on bol primárnym antagonistom udalosti Secret Wars, ktorá sa na stránkach komiksov objavovala počas roka 2015. Sčítaní fanúšikovia už vedia, že práve tento podtitul má niesť nasledujúci Avengers film.

Myslíte si, že by mal byť Kang pre Marvel univerzum nahradený Doctorom Doomom, alebo by bola lepšou cestou výmena herca? Ktoré z nich chcete naďalej vidieť viac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: polygon.com; variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

3 COMMENTS

  1. Od Infinity war sa pribehy zhorsili, najviac stve fanusikov strata hlavnych postav Ironmana, Capitana Ameriku, Black Widow su nenahraditelni. To ze ma Marvel dalsich 200ppstav nikoho nezaujima, zomreli im hlavni hrdinovia. Mali obetovat Hawkeho a War maschine nie oblubencov.

  2. Kang mi nesedí, ako hlavný záporák, nevzbudzuje negatívne emócie!! Záporáka musí byť škaredý a zlý, aby sme s ním nemohli sucítiť!! Kang je ako Loki balansuje na hranie a človek má tendenciu spraviť z neho kladného hrdinu…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -