Trailer je tu: Takúto krutú Planétu opíc sme ešte nikdy nevideli. Ľudstvo prehráva boj

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Kráľovstvo planéty opíc

Spoločnosť 20th Century Studios nám prináša prvý trailer na Kráľovstvo Planéty opíc. Jasne nám dokazuje, že s ním séria so skvele vybudovanou trilógiu vstupuje do novej éry. Naša planéta má nových korunovaných vládcov, pre ktorých sa ľudia stávajú lovenou korisťou. Úpadok našej civilizácie je jasný, vydržia však noví predátori na vrchole?

Dostávame sa o generáciu ďalej po tom, čo opice zjednotil Caesar (Andy Serkis). Nielenže sa vyrovnávajú s jeho smrťou, snažia sa navigovať cez nepriateľské prostredie a robia všetko pre to, aby sa dožili ďalšieho dňa. Lepší život a mier však opäť nesedí všetkým skupinám.

Žezlo chce prebrať Caesarov syn

Dej sa teraz bude odohrávať okolo Owena Teagueho ako Corneliusa, Caesarovho syna. Snaží sa žiť, aby bol hoden odkazu svojho predchodcu a časom sa stať potrebným lídrom. Ostatné opice však poukazujú na jeho nedostatok skúseností, ktoré sa snaží získať cez víziu novej civilizácie a prispôsobením sa správaniu ľudí. Jeho sokoliarstvo je absolútne epickým momentom.

Kým sa však opičia komunita učí o tom, ako by sa dokázali zdokonaliť, objavujú sa medzi nimi aj takí, ktorí chcú tyranický spôsob vládnutia. Snažia sa človeka zahnať úplne do úzadia. Medzitým sa ľudia stali oveľa primitívnejšími, ako by sa vrátili o jeden evolučný stupeň dozadu.

kráľovstvo planéty opíc plagát
Zdroj: themoviedb.org

V rukách skúseného režiséra

Dostávame aj nejeden odkaz na predošlé spracovania, napríklad prechádzanie koňom po pláži. To len dokazuje jemné filmárske umenie nového režiséra, ktorým je teraz Wes Ball. Môžeme ho poznať ako tvorcu filmovej série Labyrint. Je ňou teda perfektne pripravený na dystopickú budúcnosť, v ktorej primáti doslova berú do svojich rúk väčšie zbrane.

Okrem herca v hlavnej roli tu hrajú Freya Allan (Ciri zo Zaklínača), Peter Macon alebo Eka Darville. Snímka, ktorá sa dostala už za hranice knižnej predlohy od Pierre Boulleho, vstúpi do kín budúci rok. Premiéra je naplánovaná na máj 2024.

Ako sa vám páčil prvý trailer na Kráľovstvo planéty opíc? Nadchlo vás nové smerovanie série? Ste zvedaví na odkaz Caesarovho syna? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -